Zdrowy i beztroski sen – postaw na jedwab

Generalnie rzecz biorąc wełna posiada dwie koronne właściwości- zimą ociepla nasze ciało, a latem je schładza. Ze względu na sprężystość wełny, kołdra nie przywiera zbytnio do ciała śpiącej figury, co zapobiega nietrafnej izolacji cieplnej. Wskutek tego w zimne noce nie będziemy odczuwać chłodu, gdyż warstwa natury otuli nas swym niepowtarzalnym ciepłem. Pościel jedwabna to również wchłanianie wilgotności wydzielanej przez człowieka.

Samorzutna absorpcja potu sprawia, że dotykając kołdry, nie odnosimy wrażenia wilgotności. Prócz tego po niemiłym zapachu potu nie zostaje nawet niewielki ślad. Wszystko wchłaniane jest przez pościel. Środowisko senne, w którym się znajdujemy to znacząca funkcja jakiegokolwiek pokoje. Niewielu z nas jednak zdaje sprawę z tego, w jakim stopniu oraz jakie następstwa niosą za sobą niewłaściwie dobrane do indywidualnych wymogów materiały, pod którymi śpimy. Nie uświadamiamy sobie też, że nieprzyjemne zapachy wydzielające się z ciała umieją zakłócić skonstruowany przez nas sen w charakterystyczny sposób. Pobocznym pozytywem naturalnego tworzywa, takiego jak wełna jest jej składnik, lanolina, która nie pozwala, aby zabrudzenia wniknęły w głąb kołdry.

Często okazuje się znakomitym rozwiązaniem dla alergików, gdyż zabija wszystkie drobnoustroje i roztocza, odpowiadające, w większości przypadków, za alergie skórne oraz kłopoty powiązane z układem oddechowym. Zapobiega znacznej chorobie, astmie, hamując rozwój zarazków oraz drobnoustrojów. Tutaj Poduszka jedwabna 70×80 – silk.pl niweluje również destrukcyjne działanie jonów dodatnich przez zastąpienie ich jonami ujemnymi, cechy symptomatyczne każdego człowieczego organizmu. Przyczynia się do odczuwania bycia wypoczętym, usuwa nadpobudliwość nerwową, a także wzmacnia odporność organizmu. To naturalnie dzięki temu jesteśmy mniej podatni na drobnoustroje i wirusy, doprowadzające zazwyczaj do poważnych schorzeń reumatologicznych i neurologicznych. W wypadku bólu mięśni, łagodzi ich napięcie, czynnik odpowiedzialny zwłaszcza za nasze cierpienie i chroniczne skurcze. Jeżeli nie odczuwamy bólów mięśni, wełna, przez pobudzenie zakończeń nerwowych, funkcjonuje profilaktycznie na skonstruowany przez nas organizm.

Dodaj komentarz