Zdrowa cera = przyciągająca skóra – jak o nią dbać?

Szramy są rozważane za coś, co umie oszpecić nawet najpiękniejszą damę. Z bliznami do twarzy już bardziej jest mężczyznom niż kobietom. Mówi się nawet, że blizny nadają mężczyznom jakiegoś nadzwyczajnego charakteru. Kobiety jednak niezwykle nieprawidłowo się czują, głównie jeśli są one na twarzy lub w zauważalnym miejscu. Operacja plastyczna, która ma na celu usunięcie szram jest niezwykle kosztowna i nie każdy może sobie na nią pozwolić. Sporo kobiet próbuje kamuflować blizny, stosują również właściwe maści, które pomagają chociaż odrobinę je zmniejszyć.

Należyte w walce z bliznami są preparaty z kolagenem – sprawdź kolagen rybi. Wynika to bowiem z tego, że takie kolagenowe preparaty rekonstruują tkankę skórną oraz pozbywają się blizn. Ewidentnie zależy także to od tego jakiego rodzaju jest to blizna i jak stara jest. Zdecydowanie łatwiej albowiem pozbyć się blizn świeżych, które jeszcze nie mają takiego mocnego połączenia ze skórą. Blizny stare często trudniej usunąć poprzez stosowanie kosmetyków, bowiem już się zadomowiły na skórze człowieka. Kobiety z bliznami nieraz nie akceptują swojego wyglądu i w ogóle trudno je przekonać co do tego, że są śliczne, a blizny praktycznie niezauważalne. Z rozstępami męczą się również dojrzałe kobiety, jak oraz młode dziewczyny.

Rozstępy są wynikiem złej diety, nierównomiernego chudnięcia oraz tycia, a również niejednokrotnie pojawiają się po ciąży i to nie tylko na udach oraz pośladkach, jakkolwiek oraz na brzuchu. Rozstępy są istotnie bardzo nieestetyczne i powodują dużo trudności w pielęgnacji. Trudno się ich pozbyć, można nawet oznajmić, że pozbycie się ich jest praktycznie niemożliwe, wolno wyłącznie zminimalizować ich widoczność. Wszystkie drogeryjne kremy, jakie obiecują pozbycie się rozstępów są jedynie śliczną obietnicą czegoś, co nie nadejdzie. Takie kremy po prostu zmieniają kolor rozstępów na tyle, że stają się one mniej zauważalne na skórze. Najlepsze są jednakże kosmetyki z kolagenem.

Kolagen jest niesłychanie dobrym składnikiem do walki z rozstępami, ponieważ stanowi część organizmu człowieka, odbudowuje tkankę skóry. Nieraz odpowiedniej nawet wykorzystywać na rozstępy czysty kolagen – efekt murowany! Z rozstępami można się też rozprawić w salonie piękności przez naświetlania.

Dodaj komentarz