Zagłada Żydów oraz II Wojna Światowa – gdzie szukać rzetelnych informacji?

W historii świata działo się niezmiernie wiele, również w aspekcie przydatnym dla ludzi jak i niestety nie. Konflikty istniały dawno temu oraz będą istniały zawsze, ale zadaniem ludzi jest rozwiązywać niesnaski jeszcze zanim przybiorą one bardzo niebezpieczną formę, rozwijając się tak niesłychanie, że nie da się już cofnąć oraz ucierpi na tym wielu niewinnych – wojnę. Takich sytuacji bywało w historii dużo, Polacy oraz Żydzi wiedzą o tym bez zarzutu – co roku bo „świętujemy” zwieńczenie wojen ogólnoświatowych, jakie pozostawiły na wielu z nas gigantyczne piętno. Wojna to okrucieństwo, jakiego wypada się wystrzegać z całych sił.

Wszyscy, jacy przeżyli wojnę zdają sobie sprawę z tego co ona świadczy oraz kiedy tylko jest to dopuszczalne zachęcają do rozwiązywania dowolnych sporów w sposób humanitarny i przede wszystkim rozmową, a walki pozostawić jako definitywną broń, ostateczną ostateczność. Pamiętamy również o obozach koncentracyjnych, które były wręcz bestialskim następstwem II WŚ – znacznie więcej o tym wolno przeczytać na domenie Bełżec, w jakim miejscu znajdują się informacje o rzeczowych obozach, komendantach i historii wojennej. Niestety dzisiaj nie wszystkie kraje słuchają rad osób, jakie przeżył wojnę, bywają nawet tacy, jacy wyraźnie pasjonują się wojną oraz oczekują na jej wybuch, co jest po prostu szaleńcze.

W wielu krajach nieustannie trwają wojny, określane w wielu przypadkach mianem wojny domowej, siejąc spustoszenie i pozostawiając miasta w zgliszczach lub ewentualnie raniąc ludzi, nie wyłącznie psychicznie jednak oraz fizycznie, Te wojny nijak się niemniej jednak mają do wojen z jakimi mieli do czynienia Polacy. Kiedy Hitler wkroczył do Polski, zajmując ją oraz napierając na Rosję, prowadząc z nią wojnę, odnaleźliśmy się w centrum piekła, nie mogąc wydostać się z niego latami. Nadal znajdowane są przeróżne pozostałości po tych czasach, począwszy od przeróżnych dokumentów, poprzez osobiste rzeczy żołnierzy, oficerów czy cywilów, aż do obiektów, muzeów w obozach koncentracyjnych czy tajemnych miejsc, w których chwały się władze niemieckie.

Dodaj komentarz