W jakim miejscu wyszukiwać pomocy w znalezieniu pracy oraz rozwoju kariery zawodowej?

Pierwszy dzień w nowej pracy może bezsprzecznie wiązać się ze stresem i niepewnością, czy podołamy, czy poradzimy sobie na nowym stanowisku, w końcu czy nowa praca okaże się tą należytą? Obawy mogą dotyczyć również współpracowników oraz szefostwa. W końcu przenigdy nie wiemy na kogo trafimy. Te wszystkie niepewności wywołują w nas niezwykle wielokrotnie mieszane uczucia.

Stres jest tym większy, im zdobyta przez nas praca w obfitej mierze pasuje wszelkim, uzgodnionym przez nas warunkom zatrudnienia. No ponieważ w końcu nie codziennie mamy szansę zdobycia upragnionego angażu. Sposobów na pokonanie stres może być kilka. W głównej mierze pamiętajmy o uśmiechu i korzystnym nastawieniu. Nie dajmy zapoznać po sobie, że panicznie boimy się przekroczyć próg swojej przyszłej firmy. W ostateczności pracują tam tacy sami ludzie jak my oraz oni także kiedyś zaczynali. Jeżeli nasze zdenerwowanie sięga zenitu, należałoby wyjść z domu odrobinę wcześniej, zrobić sobie drobny spacer, pooddychać rześkim powietrzem bądź wypić ziołową herbatę – to rekomenduje rekrutacja ukraińców.

Niezwykle korzystne może okazać się też pozytywne myślenie. W ostateczności to tylko praca, nie skazanie. Sytuacja na rynku niezwykle często zmusza nas do wielomiesięcznego poszukiwania pracy. Niejednokrotnie można odnieść wrażenie, iż w dzisiejszych realiach bez znajomości ani rusz. Naturalnie wiele zależy również od kwalifikacji. Tak czy inaczej rekrutacja obowiązuje wszystkich.

Jednak faktem jest, iż wymarzona praca wiąże się przede wszystkim z układami. Ile to razy słyszymy historię osób, które pomimo ukończenia wyższych studiów, w dalszym ciągu pozostają bez zatrudnienia, a Ci, którzy do nauki nie przywiązywali większej wagi, robią dzisiaj oszałamiającą karierę w wielu branżach? Nadeszły czasy, w jakich praca kojarzona jest przede wszystkim z przymusem i braniem tego ”co pod ręką”. Nie ulega niemniej jednak niepewności, że wiele zależy również od szczęścia i umiejętności przekonywania. Wskutek tego również w wypadku rozmowy kwalifikacyjnej należałoby dbać także o „oprawę wizualną”. Pamiętać należy o schludnym, luksusowym stroju oraz pozytywnym nastawieniu. To właśnie dzięki temu wymarzona praca stanie się sporo łatwiejsza do zdobycia, bez względu na kłady oraz znajomości.

Dodaj komentarz