W jaki sposób urządzić udane uroczystości weselne?

W ten fenomenalny dzień wszystko powinno wyglądać znakomicie. Ważną rolę w dekorowaniu i organizowaniu koncepcji wystroju wnętrz grają kwiaty. Ich ilość oraz rodzaj uzależnione są od pojedynczych preferencji. Zwykle na wesele zamawiane są kwiaty delikatne, w jasnych barwach, uwydatniające magię wieczoru.

Oprócz tego są w stanie być przystrojone perełkami, kryształkami oraz świecami, tworząc większe kompozycje ozdobne – przykład na dekoracje sal weselnych. Polskie śluby to na ogół dekorowanie przestrzeni za młodymi, siedzącymi u szczytu stołu. To najczęściej połączenie dekoracji tekturowej oraz detalów florystycznych, w tej samej tematyce co reszta dekoracji kwiatowych.

Ozdobienie kościoła to na ogół biały dywan, lampiony oraz bukiety na stojakach, dekoracje ławek. Czasami spotkać można również altanki i wstęgi. Kwiaty należy zamówić wcześniej, szczególnie jeżeli nie jesteśmy zdecydowani jaki mają mieć wygląd bukiety i pragniemy by florysta złożył propozycję.

Powinny pojawić się na miejscu uroczystości w tym samym dniu, kiedy tak właściwie jest przeprowadzana. Im później, tym dłużej zachowają świeżość. Przy organizowaniu wesela pierwsze co robimy, to zamawiamy na konkretny dzień salę weselną. Dawniej wesela odbywały się w zasadzie w remizach i restauracjach, dziś coraz więcej pojawia się domów weselnych, bądź zajazdów specjalizujących się w weselach i innych imprezach okolicznościowych. Jeśli wybierzemy zajazd, to jesteśmy w stanie zagwarantować zakwaterowanie swoim gościom na miejscu, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Zamawiając salę weselną należy podać szacunkową ilość gości, jakich się spodziewamy. Sale specjalizujące się w takich imprezach zapewniają także catering i obsługę kelnerską. Najlepiej wybierać sale klimatyzowane, które zagwarantują gościom solidne samopoczucie przez całą zabawę. Potrzebne jest też przeanalizowanie bliskości kwater, jeśli sala nie posiada przylegających domków lub motelu. Po opłaceniu sali wolno zabrać się za przeanalizowanie propozycji menu, które w pewnych momentach można samodzielnie korygować.

Dodaj komentarz