W jaki sposób leczyć hemoroidy i obniżyć ich bolesność?

Lekarze twierdzą, że z kłopotami hemoroidów borykają się najczęściej osoby w wieku powyżej pięćdziesięciu lat, niemniej jednak nie jest to końca prawdziwością.

Ta przygnębiająca dokuczliwość dopada też ludzi młodych, co jest wynikiem ich trybu życia, oraz kobiety w ciąży, obojętnie od wieku. Hemoroidy, zwane inaczej żylakami odbytu, są to podśluzówkowe, podniesione sploty żylne odbytu i okołoodbytnicze, spowodowane przewlekłym, wysokim ciśnieniem krwi w tych fragmentach żył. U kobiet w ciąży jest to z reguły zjawisko przejściowe, na skutek nacisku dziecka w macicy na wewnętrzne organy ciała, na ogół po porodzie niedogodności ustępują. Młodzi ludzie często mają ten problem ze względu na siedzący tryb życia, brak ruchu, co powoduje również ucisk i zwiększenie ciśnienia w tych partiach ciała. Hemoroidy mogą być mniej lub też bardziej dokuczliwe, najgorsze i najbardziej bolesne są w postaci zewnętrznej, gdzie ból powodowany jest kontaktem z bielizną, przy siedzeniu, nawet w trakcie chodzenia.

Mogą powstawać stany zapalne, których leczeniem musi się zająć profesjonalista proktolog. W aptekach wolno zakupić dużo środków farmakologicznych leczących hemoroidy, a czy wolno sobie z nimi radzić na osobistą rękę? Każdy, kto cierpiał lub cierpi na tę dolegliwość, na pewno ma własne domowe sposoby na hemoroidy – jeżeli pragniesz zaznajomić inne metody, przetestuj więcej na hemoroidy. Wolno uśmierzyć ból środkami farmaceutycznymi przeciwbólowymi. Jednak jest to metoda krótkoterminowa, po jakimkolwiek czasie ból wraca.

Co poniektórzy rekomendują kąpiele w gorącej wodzie, niemniej jednak jest to kłopotliwe, albowiem by odniosły korzystny skutek, wypada je wykonywać parę bądź kilkanaście razy dziennie, co przy harmonijnej pracy na etacie jest to raczej niemożliwe. Ulgę zapewnia smarowanie hemoroidów wazeliną lub ewentualnie inną maścią natłuszczającą, zapobiega to przykremu ocieraniu guzków o siebie i o bieliznę. Często okazuje się, że co poniektóre lekarstwa naturalne mamy w zasięgu ręki. Jesteśmy w stanie wykorzystać owoce oraz korę kasztanowca, a już wiosną, w dowolnym parku jesteśmy w stanie nazbierać dowolną ilość kwiatów kasztanowca, z których zrobimy mocny ekstrakt, napar. Dodany do wody, bądź do robienia okładów, wspomoże w walce z hemoroidami w czasie tzw. nasiadówek.

Dodaj komentarz