Sprawdź stan techniczny oraz OC wypożyczanego wozu

Podejmując decyzje o wydzierżawieniu auta należy detalicznie oraz w miarę posiadanych możliwości technicznych uczynić stan techniczny auta. W zwierzchniej kolejności należy dokonać oglądu zewnętrznej karoserii auta pod kątem potencjalnych otarć lakieru, wgnieceń a także innych śladów uszkodzeń mechanicznych. Istotne jest także dokonanie sprawdzenia wyposażenia wozu w koło zapasowe i apteczkę.

Pomimo, że trudno jest dokonać sprawdzenia stanu technicznego elementów ukrytych, to jednakże warto przed pożyczeniem samochodu poprosić osobę obsługującą i możliwość zrobienia krótkiej jazdy próbnej – przetestuj wypożyczalnia samochodów sportowych. W przypadku, gdy samochód ma ewidentne oraz widoczne ślady uszkodzeń, trzeba to zaznaczyć w protokole odbioru pojazdu bądź w umowie wypożyczenia. Tego rodzaju czynności pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w momencie oddawania auta po upływie okresu zawarcia umowy o jego wypożyczenie.

W sytuacji, kiedy w chwili zwrotu samochodu do wypożyczalni, jej pracobiorca zakwestionuje stan techniczny pojazdu lub ewentualnie ewentualne uszkodzenia mogące być skutkiem kolizji drogowej, zawsze wolno oprzeć się na treści protokołu bądź też umowy. Sprawdzenie stanu technicznego samochodu jest również wyznaczone po to, by w czasie jego użytkowania nie troskać się problemami związanymi z jego awarią oraz potrzebą wymiany na inny samochód zastępczy.

Powyższe czynności wypada wykonać nawet wtenczas, gdy umowa wypożyczenia wozu zawiera klauzulę, iż auto jest ubezpieczone od następstw możliwych zdarzeń drogowych, a jednostka wypożyczająca nie ponosi z tego tytułu żadnej odpowiedzialności materialnej. Przed podpisaniem każdej umowy, wypada obowiązkowo ją dogłębnie przeczytać oraz przeanalizować pod kątem właściwych zapisów. Ta reguła dotyczy też umowy w sprawie wypożyczenia samochodu z wypożyczalni aut.

Nie można ograniczać się wyłącznie do zapisów połączonych z ceną wypożyczenia samochodu, niemniej jednak jednocześnie sprawić dokładne warunki opłaty za usługę wypożyczenia, a też przeanalizować warunki ubezpieczenia samochodu.

Dodaj komentarz