Różne typy kompresorów – które zakupić?

Jednym z najpopularniejszych dziś typów sprężarek są te, jakie funkcjonują na zasadzie tłokowej. Ten typ sprzętów znany jest, jako kompresory tłokowe. Ten rodzaj kompresorów, podobnie jak kompresory śrubowe znamionuje się małą wydajnością, wskutek tego też przede wszystkim stosują je firmy, jakie nie potrzebują, na co dzień ogromnej wydajności, jakie za to mają mniejszą zasobność. Takie kompresory mają jednak inną zaletę, a jest nią zjawisko, że posiadają perfekcyjnie rozbudowaną bazę zakładów. Firmy te pełnią bogaty typ usług jak na przykład wykonują usługi remontowe, naprawy i wszystkiego innego produkcyjne.

Dzisiaj ten rodzaj urządzeń jest szeroko dostępny, zaś cecha szczególną jest istnienie wielu modeli, śmiałych wykonań i stałe podwyższanie ich, jakości. Z tego też względu żaden ewentualny kontrahent nie ma kłopotu z dobraniem sprężarki dla swoich pragnień, i możliwości. Kolosalną zaletą sprężarki tłokowej jest fakt, ze jej tworzenie zostało oparte na najnowocześniejszych technikach, przy równoległych niskich wydatkach produkcji i użytkowania – wypróbuj ATOMIZAIR.PL – kompresory bezolejowe. Wielu ze ekspertów uważa, ze jednym z najlepszych typów urządzeń są sprężarki śrubowe.

W pewnych sytuacjach urządzenia te kultowe są również, jako kompresory śrubowe, które zajmują bardzo dobrą pozycję pod względem wydajności. Dzieje się tak, albowiem wydajność tego typu urządzeń, jakimi są kompresory posiadają wydajność powyżej 1 m3/min. Niestety, jeżeli chcemy zakupić kompresor używany przyzwoiciej jest decydować się na typ, jakimi są kompresory tłokowe, bowiem charakteryzują się one o wiele dłuższym okresem pracy. Kompresory śrubowe znamionują się konstrukcją o charakterze zamkniętym, dzięki której niezwykle łatwo można ocenić ich stan techniczny. Oprócz tego taka konstrukcja daje nam szansę sprawdzenia bezpośredniego stanu łożysk śrubowych. Ocena ta jest łatwa jednakże, jeżeli nie przeprowadzimy ją w wprawny sposób jesteśmy w stanie ryzykować całkowite zniszczenie urządzenia. Występuje tutaj również inny typ ryzyka, którym jest fakt, ze nie znajduje się tu licznik czasu pracy. Atutem jest fakt, że są one znacznie tańsze aniżeli inne modele sprężarek, jakie dzisiaj są osiągalne na stworzonym przez nas rynku.

Dodaj komentarz