Renowacja dachu – co oraz gdzie warto kupić?

Przyszedł czas na renowację dachu, jaki w przeszłości pokryty był papą lub też blachą? Na pewno nie każdy z nas wie jak postępować w czasie jego odnowy. Oto parę wskazówek jak trzeba w takim wypadku postępować. Główną działaniem jaką musimy zrealizować jest oczyszczenie starego pokrycia z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Jeżeli powstały na nim pęcherze wypada je ponacinać, wysuszyć palnikiem gazowym a później podkleić.

Jeżeli tudzież powstały fałdy, należałoby je naciąć i podkleić, bądź do głębi je anulować. Reperacje dachów z blachy dachowe można zrealizować użytkując nowoczesne preparaty. W takim przypadku wszelkie uszkodzone miejsca dopełniamy masą zbrojoną matą z włókna szklanego – wypróbuj także montaż rynien. Na tak przygotowane podłoże nanosi się za wsparciem pędzla preparat bitumiczny, którego zadaniem jest nasączenie i zmiękczenie papy. Trwałość tego rozwiązania szacuje się na około 20 lat niemniej jednak nie jest to tania inwestycja. Występuje wiele sposobów naprawy dachów pokrytych papą w zależności od ich uszkodzenia, my przedstawiliśmy tylko jeden z nich. Coraz to więcej terenów zielonych, parków czy ogrodów przeznacza się dzisiaj pod zabudowę.

Fabrykanci pap odnaleźli rozwiązanie tego kłopotu- wzbogacili swoje oferty o następny artykuł, a mianowicie o specjalną papę zgrzewalną sprzyjającą do izolacji dachów zielonych, która chroni dach przed przerostem korzeni roślin. Blacha do dachów zielonych składa się aż z dziewięciu powłok (od dołu): podłoże betonowe wykonane ze spadkiem; impregnat; blacha podkładowa; blacha odporna na przerastanie przez korzenie roślin; mata kumulująca wodę; mata drenażowa; mata filtracyjna; powłoka wegetacyjna; strefa roślin. Blacha tego typu nie jest jednakże przeznaczona do hodowania wszystkich rodzajów roślin, wybierając je musimy wziąć pod uwagę ich łatwość aklimatyzacji i w głównej mierze wartość możliwego obciążenia konstrukcji dachu. Kolosalną zaletą tego typu blachy dachowe jest między innymi duża odporność poszczególnych warstw na szkodliwe warunki atmosferyczne i ochrona przed defektami mechanicznymi. Miejmy nadzieję, że artykuł ten w najbliższej przyszłości będzie cieszył się większą popularnością, albowiem któż z nas nie pragnąłby mieć kawałka zieleni oraz spokojnego miejsca do wypoczynku jedynie dla siebie?

Dodaj komentarz