Profesjonalny gabinet psychoterapii Gestalt w Kielcach

Psychoterapeutka Monika Dąbek założyła profesjonalny gabinet psychoterapii Gestalt w Kielcach. Prowadzi go ona w tym celu, by pomagać przezwyciężyć ciężkie sytuacje życiowe osobom, które w nich pozostają. Jak sama stwierdza, psychoterapeuta online posłuży: otwarciu się, twórczemu byciu, zrozumieniu oraz akceptacji. Pacjenci mogą dzięki temu wyszukać drogę do swojej osobowości i mieć bardziej satysfakcjonujące życie.

Kluczowa jest w tym wypadku ich kwestia samoświadomości. Kiedy ktokolwiek chce się dowiedzieć dużo lub zapisać na psychoterapię to może przesłać kwestionariusz ze strony internetowej lub zadzwonić do specjalistki.

Terapia skierowana jest do osób, które zmagają się z: zaburzeniami zachowania oraz emocji, zaburzeniami nastroju oraz zaburzeniami nerwicowymi. Mogą one oczekiwać na wsparcie w obrębie radzenia sobie ze stresem, kryzysami, wypaleniem, niższą oceną siebie, czy żałobą. Jest ona również zalecana dla osób odczuwających dyskomfort w związku z objawami psychosomatycznymi albo wówczas, gdy klient chce sobie poradzić z traumatycznym wydarzeniem.

Podczas każdej terapii techniki pracy przystosowane są do konkretnego klienta. Terapia Gestalt aktualnie uważana jest za trzecią pośród wiodących nurtów psychologii, obok behawioryzmu oraz psychoanalizy. Podkreśla ona głównie podmiotowość pacjenta, jak i rangę tego, czego doświadcza „tu i teraz”, podczas kontaktu z terapeutą.

Podstawy szkoły Gestalt mówią o tym, że działanie człowieka złożone jest z określonych całości, jakich cech nie da się sprowadzać do sumy cech poszczególnych składników. Znaczy to, że każdy ma pewien potencjał rozwoju, jak i możliwość pozytywnego funkcjonowania w otoczeniu, jeśli tylko ma pojęcie o tym, co dzieje się w nim i w jego otoczeniu. Jego cierpienie psychiczne pojawia się, gdy emocje, potrzeby, czy pragnienia pozostają poza obszarem jego świadomości. Dlatego psychoterapeutka koncentruje się na tym, by wyszukać sposoby wchodzenia pacjenta w relację z bliskimi i sposoby unikania relacji.

Komentarze

    Ada

    (3 sierpnia 2021 - 07:01)

    Po latach prób mierzenia się z własnymi trudnościami, poczuciem braku sensu życia i brakiem wiary w siebie, wybrałam się do psychologa w Gdańsku. Na przestrzeni czasu widzę, jak bardzo zmieniło się moje podejście, przekonania i sposoby radzenia sobie z cięższymi chwilami. Wszystko to zawdzięczam zarówno własnej odwadze, jak i profesjonalnej pomocy psychologia w Trójmieście – Psycholog Gdańsk Wrzeszcz – Marta Molenda

Dodaj komentarz