Pomoc z wozem na autostradzie

Nie ma nic gorszego aniżeli kiedy tak właściwie awaria auta dopadnie nas na trasie prędkiego ruchu czy na autostradzie. W owym czasie jesteśmy skazani na usługi doświadczonych firm, które zajmują się transportem uszkodzonych aut do stacji naprawczych. Na autostradzie nie można bo holować auta. Nie ma wobec tego możliwości skorzystania z pomocy kogoś bliskiego kto zabrałby nas z tego miejsca. Obeznana pomoc drogowa ma natomiast prawo zabrać nasze uszkodzone auto z tej trasy i na jej profesjonalne usługi jesteśmy skazani w takim wypadku. Należałoby w pierwszej kolejności sprawić jaki zakres ma pakiet assistance, który znajduje się w zakresie naszego ubezpieczenia. Mają one albowiem swoje ograniczenia w zakresie darmowego usuwania zniszczonego auta oraz tym podobnych.

Większość korporacji proponuje takie usługi gratis jedynie w odległości do 150 kilometrów od miejsca zarejestrowania auta. Wolno jednakże znaleźć firmy, jakie powiększają ten zakres. Jeżeli dużo podróżujemy należałoby pomyśleć o tym aspekcie zanim podpiszemy umowę. Jeśli jednakże jeździmy po największej części po mieście, w owym czasie wystarczy nam opcja bazowa. Czasami dochodzi do bardziej karkołomnych wypadków samochodowych oraz potrzebna jest pomoc – więcej na pomoc drogowa katowice. Na przykład winny nie posiadał ubezpieczenia OC, wtedy jesteśmy w stanie uzyskać odszkodowanie od Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Tak wobec tego to nasza ubezpieczalnia będzie zapewniała nam odszkodowanie w tej sprawie. Jednakowoż nie zawsze dociera do takiego rozstrzygnięcia. Na przykład na poszkodowanym ma prawo ciążyć obowiązek wyrównania strat, jakich nie poniósłby, jeśli by skorzystał z polisy OC winnego danego wydarzenia, kolizji samochodowej. Do takich strat możemy na przykład zakwalifikować opłatę za dopełnienie sumy ubezpieczenia po szkodzie, utrata posiadanych zniżek za bezszkodową jazdę. Niekiedy w polisach AC dojrzejemy udział własny. W takim przypadku ubezpieczalnia jest odpowiedzialna za pokrycie 70% kosztów, poza tym ma prawo wziąć pod uwagę zwrócenie kosztów za zamienniki, a nie części, które są oryginalne.

Dodaj komentarz