Navegado: tradycyjne pochodzące z Chile wino

Navegado: klasyczne pochodzące z Chile wino, nazywane jako wino żeglarskie. Pozyskuje popularność na całym świecie. Z tego powodu też przepisu na jego przygotowanie nie mogło brakować w serwisie Tragos Del Mundo. Są bowiem tutaj opisane smaczne trunki znane na całym świecie.

Chilijska receptura wina, z jaką można się obeznać pod linkiem https://www.tragosdelmundo.cl/vino-navegado/ faktycznie przekonuje do tego, aby dokładniej interesować się tym smacznym napojem alkoholowym. Trzeba natomiast pamiętać, że jest to wino grzane, a więc dobrze będzie spożywać je w czasie jesieni i zimy. W deszczowe oraz chłodne wieczory Navegado poprawi nastrój. Można kosztować go samotnie, z bliską osobą albo w towarzystwie znajomych. De facto, na zrobienie takiego trunku można wyszukać parę receptur. Najbardziej znany jest ten, do którego dodaje się kojarzące się ze świętami składniki. I to właśnie w okresie okołoświątecznym jest to z chęcią spożywany napój.

Naturalnie, przyprawy można wybierać indywidualnie, wprost do posiadanych preferencji. Niezwykłość takiego trunku opiera się właśnie na tym, że nie ma wyłącznej, potwierdzonej receptury, jeśli chodzi o jego przygotowanie. I o tym właśnie przekonuje autor bloga Tragos Del Mundo. Kiedy już ktokolwiek raz przyszykuje Navegado, to pewne jest, że zechce robić eksperymenty dalej z tym, jak można urozmaicić jego posmak. Do tego trunku z winem można tak naprawdę dodawać to, na co ma się ochotę. Najważniejsze jest natomiast to, by nie pominąć pięciu najważniejszych składników: czerwonego wina, pomarańczy, goździków, lasek cynamonu i cukru.

Zwykle do przygotowania Navegado stosuje się młode wina owocowe, takie jak Merlot lub Syrah. Spośród przypraw, jakie można dodawać do oryginalnego wina wymienić można takie jak: gałka muszkatołowa, imbir, kardamon, liście czerwonej róży. Niektóre osoby dodają też kawałki jabłek albo gruszki. Wino perfekcyjnie będzie smakowało, kiedy cukier zastępuje się miodem albo likierem z pomarańczy Contreau. To podkreśli o wiele bardziej smak wykwintnego trunku. Interesującym sposobem na zrobienie wina grzanego z użyciem przypraw jest to, żeby najpierw zamieścić je w dyfuzorze do herbaty, aby nie trzeba było przejmować się o ich dalsze odcedzanie.

Dodaj komentarz