Naturalne odżywki dla organizmu ludzkiego

To pewnie jeden z najpopularniejszych ostatnio wspomagaczy diety. W reklamach w telewizji zazwyczaj panuje jako pogromca wzdęć oraz uczucia ciężkości, którego każdy z nas od czasu do czasu doświadcza. Faktem jest jednakże, że walory błonnika w samej rzeczy są nie do przecenienia. Nie tylko wspomaga on bowiem procesy chudnięcia, jednak także oczyszcza stworzony przez nas organizm z toksyn i innych negatywnie oddziałujących na nas czynników. Celuloza to także wyjątkowy tak skutecznie działający składnik polepszający pracę jelit oraz zapobiegający wchłanianiu się wrogich elementów do organizmu.

Nadrzędnym źródłem błonnika są wytwory pochodzenia roślinnego, warzywa i owoce. Należą do nich w szczególności bób i groszek, wiśnie i porzeczki. Odnajdziemy go także w artykułach zbożowych takich jak kasze, chleb razowy oraz pełnoziarnisty. Nie brak go również w jajach czy rybach. W największym stopniu skondensowany zasób błonnika wolno jednak odnaleźć w produktach takich jak aceites esenciales. Zawierają go znacznie więcej niż codzienne pokarmy. Zalecana dawka to około trzydziestu pięciu gramów dziennie, choć przeciętnie dostarczamy go jedynie około dziesięciu gramów. Kluczowym działaniem, za jakie tak lubimy błonnik, jest wchłanianie wody w żołądku, co powoduje, że nasz apetyt staje się mniejszy oraz mniej go czujemy. Co znacznie więcej, polepsza on pracę całego przewodu pokarmowego, przyspiesza szybsze wydalanie z organizmu toksyn i szkodliwych substancji.

O wiele przyczynia się też do obniżenia poziomu cholesterolu, znajdując i usuwając z organizmu kwasy żółciowe. Preparaty z błonnikiem są przeznaczone dla ludzi, jakie pragnęłyby wzbogacić swoją dietę oraz takich, jakie prowadzą siedzący tryb życia oraz nie uprawiających jakiegokolwiek sportu. Ewidentnie sam suplement diety nie zastąpi aktywności ruchowej i zdrowego trybu życia, ale jest najlepszym sposobem na dostarczenie polecanej dawki błonnika, skutkiem tego najprawidłowiej połączyć przyjmowanie go w takiej streszczonej formie wspólnie z ruchem oraz zdrowym stylem swojego życia.

Dodaj komentarz