Lakiernik – profesjonalista, który potrafi zmienić samochód

Zwykły właściciel auta zwykle nie zastanawia się, czym pomalowana jest karoseria jego samochodu. Odbiera nowe auto w upragnionym kolorze prosto z salonu, a jeśli idealna powierzchnia lakieru ulegnie uszkodzeniu, oddaje wóz do zakładu lakierniczego oraz nie musi się o nic martwić. Wierzy, iż fachowiec dopasuje kolor oraz rodzaj lakieru, do niego zaś będzie należeć ocenienie końcowego efektu naprawy. Z punktu widzenia fachowca rzecz nie bywa już tak banalnie prosta, gdyż lakiery samochodowe to wymagające materiały, skutkiem tego powierz je profesjonaliście typu pitstop-ams.pl – lakiernik warszawa ursynów. Najpierw należy położyć podkład, a dopiero potem wolno przejść do nakładania warstwy malarskiej, która zdecyduje o kolorze auta.

Lecz to jeszcze nie koniec. Jako ostatni nakłada się lakier nabłyszczający, jaki pozwoli wydobyć kolor i dodatkowo będzie chronić warstwy znajdujące się pod spodem. Nakładanie lakieru to skomplikowana operacja, wymagająca precyzji, doświadczenia, jak również zdolności posługiwania się specjalnym ekwipunkiem. A wszystko po to, klient kontrahent wyjechał z zakładu zachwycony. O urodzie konkretnego samochodu nieraz decyduje jego barwa. Na wiele aut nie zwrócilibyśmy zupełnie uwagi, gdyby nie oryginalny odcień karoserii. Zdają sobie z tego sprawę producenci aut i wciąż wzbogacają paletę kolorystyczną dostępnych lakierów, pozwalając nawet na osobisty dobór, uwzględniający preferencje gościa salonu. To oczywiste, że dla większości użytkowników aut kolor lakieru jest istotny, ale w gruncie rzeczy lakiery spełniają swoje zasadnicze funkcje dzięki pozostałym substancjom wchodzącym w ich skład. Jak wszystkie spoiwa, lakiery samochodowe powinny formować na malowanych powierzchniach doskonale gładką, cieniutką warstwę.

Jakość konkretnych składników lakieru, takich jak choćby rozpuszczalnik, oddziałuje na jego właściwości ochronne i wytrzymałość, co ma tak samo wielkie znaczenie, jak wygląd oraz staranność pokrycia. Umiejętność doboru właściwego rodzaju lakieru, techniki aplikowania na powierzchnię i pozostałych niezbędnych elementów w profesjonalnym lakiernictwie liczą się o wiele bardziej niż nawet najpiękniejszy odcień pigmentu.

Dodaj komentarz