Kuracja oraz leki antydepresyjne – najpierw odwiedź psychologa

Jest dużo odmian terapii długoterminowej, opierających się na różnych posadach teoretycznych. Terapia długoterminowa usiłuje znaleźć głębokie korzenie przyczyn chandry. Jej celem jest rozłożenie długo trwających problemów z przeszłości, z jakimi nie czujemy się związani. Właśnie dlatego nie wolno od niej oczekiwać rychłej poprawy w depresji. Jednym ze sposobów terapii długoterminowej jest psychoanaliza. Psychoanalitycy sugerują, ze nasze komplikacje wywodzą się z przeszłości. Szkopułom tym nie potrafimy zaprzeczyć i ciągle pozostają one w prowadzonej przez nas świadomości.

Nasilają się one szczególnie w okresie stresu, a tym samym czynią nas słabymi. Poprzez terapię długoterminową próbuje się wypracować drogę wydobycia tych nieprzyjemnych uczuć do świadomości. Celem jej jest ich osłabienie, co rozwiązuje problemy. Chory, który rozważa taki typ terapii, powinien porozmawiać o tym ze swoim doktorem. Jest wiele osób zajmujących się taką terapia, ale co poniektóre z nich mają niezwykle małe doświadczenie, wobec tego także swego terapeutę trzeba wybrać umiejętnie. Leki przyjmowane zgodnie z zarządzeniem doktora są w stanie przynieść miarodajną poprawę już po dwóch tygodniach użytkowania – tutaj wspomoże psychoterapia Legnica.

Zwykle jednak potrzeba sześciu tygodni, by odczuć ich działanie. Wiele osób zażywając lekarstwa antydepresyjne obawia się przyzwyczajenie a nawet uzależnienia. Diazepan nie usidla. Funkcjonują tylko na osoby z depresją oraz nie wywołują uczucia euforii czy odurzenia. Na czarnym rynku można, co prawda można zakupić wszelkie leki odurzające, jednak nie wolno dostać tutaj leków typowo depresyjnych. Leki przeciwdepresyjne mają silne działanie oraz nagłe zaprzestanie ich przyjmowania ma okazję spowodować osobliwe uczucie. Nie jest to jednakże objaw uzależnienia. Oznacza wyłącznie zmianę metabolizmu w organizmie. Po ustąpieniu depresji stopniowe ujmowanie dawki farmaceutyku, przed całkowitym, jego odstawieniem zapobiega powstawaniu wielu nieprzyjemnych objawów. Specyfiki depresyjne pomagają w podwyższeniu pułapu neuroprzekaźników a to powoduje poprawę złego samopoczucia, i intensyfikują poziom związku chemicznego w półkulach mózgowych.

Dodaj komentarz