Krótki termin wyczekiwania na USG jamy brzusznej u dzieci w Specjalistycznym Centrum Gastrologii GASTROMED

Szybki termin wyczekiwania na USG jamy brzusznej u najmłodszych w Specjalistycznym Centrum Gastrologii GASTROMED motywuje rodziców do zarejestrowania najmłodszych na badanie dokładnie w takim miejscu. Nieinwazyjne badanie obrazowe jest bezbolesne, a dzieci podczas jego trwania mogą poczuć się pewnie. W ośrodku usg brzucha dziecka białystok wykonane jest na najnowocześniejszym sprzęcie, co daje szansę ocenić nad wyraz dobrze stan narządów jamy brzusznej u dziecka – wątroby czy jelit.

Nowocześnie zaprojektowane aparaty przygotowane są maksymalnie do badań pediatrycznych. Badanie USG u dzieci często realizowane jest celem zdiagnozowania refluksu żołądkowo – przełykowego.

Sprawdzane są też: wielkość, położenie oraz struktura wszystkich narządów w jamie brzusznej. Na brzuch malucha nakładany jest specjalny żel, jaki ułatwia przeniesienie fal dźwiękowych. Są one odbite od tkanek i przetwarzane, by wygenerować obraz badanego obszaru na ekranie monitora aparatu USG. Badanie potrwa około kwadrans. W trakcie badania potrzebne jest to, aby dziecko było nieruchomo, czyli liczy się współpraca opiekunów z lekarzem. Wyniki będą udostępnione szybko, co umożliwia prędzej wprowadzić leczenie. Aby wpisać się na USG trzeba rejestrować się dzwoniąc lub za pomocą kwestionariusza z witryny. Konsultacja będzie umawiana tak szybko, jak to możliwe.

Wskazania do przeprowadzenia badania to: bóle brzucha, biegunka, wymioty, bolesność w trakcie próby dotykania brzucha, zwiększenie obwodu brzucha, nagła strata wagi, bóle podczas oddawaniu stolca, jak i gorączka nieznanego pochodzenia. Wskazane symptomy muszą skłaniać rodziców do tego, aby dziecko wpisać na diagnostykę. O tym, jak przygotować dziecko do badania mówią informacjem umieszczone na witrynie. Dzieci do 3 lat nie powinny na trzy godziny przed badaniem nic jeść, a dzieci powyżej 3 roku życia nie powinni nic jeść około 5 godzin przed badaniem. Wskazane jest to, aby układ moczowy był zapełniony.

Dodaj komentarz