Kariera vs hobby – w jaki sposób to powiązać?

Z co niektórych pasji wolno zrobić wielki pożytek, nawet jeśli nikt się tego nie spodziewa. Wybitnie ciężko jest zaszczepić w młodziutkich osobach zainteresowanie nauką. Długie godziny spędzone nad instrukcjami, potoczne zakuwanie i zapamiętywanie najróżniejszych danych oraz informacji to słaba rozrywka w porównaniu do stałego biegania po boisku czy zaczepiania dziewczyn na trzepaku.

Acz rodzice z nieustępliwością fanatyków starają się wpoić swoim dzieciom przynajmniej to bazowe poszanowanie dla szkoły, które zmusi ich pociechy do codziennego odpracowywania pracy domowej. Nieraz pasją do nauki nie da się zarazić, zwłaszcza w pierwszych latach nauki.

Prościej robi się z w pewnych momentach, kiedy szkolne przedmioty zaczynają dotykać coraz bardziej skomplikowanej tematyki, rozpoczynają pojawiać się specjalizacje, doświadczenia chemiczne, fizyczne lub biologiczne. Wszystko to sprawia, że młodzi ludzie rozpoczynają widzieć w świecie nauki coś pociągającego, tajemnicę jakiej odkrycie ma prawo zapewnić niesamowitą przygodę. Dopiero z niekiedy rozumieją, że to też klucz do sukcesu. Dzieci miewają wybitnie różne zainteresowania oraz w dodatku zazwyczaj co roku zmieniają jedną pasję na inną.

Właśnie dlatego tak ważnym zadaniem rodzica jest baczne obserwowanie poczynań swojej pociechy oraz utwierdzanie jej w słusznych nawykach oraz próbach – więcej o tym na http://www.usmieszek.pl/. Rzecz jasna niektóre dziecięce hobby nie łączą się z niczym pozytywnym oraz w zasadzie z każdego przyzwyczajenia zrobić można nadzwyczaj zły nawyk. Niestety niektórzy rodzice postanawiają dosyć mocno ingerować w to, czym interesuje się dziecko, częstokroć narzucając mu swoje własne niezrealizowane pragnienia.

Jednak niezwykle ważne jest obserwowanie rozwoju dziecka tak, aby w miarę błyskawicznie wychwycić, co powoduje mu prawdziwą przyjemność, a co robi wyłącznie dla zabicia nudy.

Nierzadko pociecha może się zniechęcić oraz przestać trenować swoją pasję i w tym miejscu rodzic powinien wiedzieć, czy to dobrze, czy może wypada wesprzeć w tym ciężkim czasie swoją pociechę i słowami motywacji zagrzać do powtórnego treningu. Notorycznie tylko od rodziców zależy sukces dziecka w danej dziedzinie.

Dodaj komentarz