Jakim sposobem zwiedzać Wenecję, Włochy i inne strony krajoznawcze?

O tym, że Wenecję warto odwiedzić, nie należy nikogo namawiać. To stawiane na ponad stu ostrowach miasto stanowi pewien ewenement architektoniczno-urbanistyczny oraz zostało z tego powodu wpisano na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Mimo to zazwyczaj kiedy tak właściwie przyjeżdża się do Wenecji, koncentruje się na zwiedzaniu tych obiektów, które są umiejscowione przy przemożnych trasach turystycznych.

Większość zwiedzających ma w związku z tym szansę obejrzeć tutaj słynny Pałac Dożów, Katedrę św. Marka, wejść na szczyt Campanilli i wąskimi weneckimi uliczkami udać się na Most Rialto położony nad Canale Grande. Jakkolwiek będąc w Wenecji należałoby również odwiedzić inne zakamarki. W głównej mierze przyzwoicie zapuścić się do dzielnicy żydowskiej, gdzie nie ma tłoku, za to dowiedzieć się można o tym, jak wielki wkład w rozwój Wenecji mieli przedstawiciele narodu żydowskiego.

Do tego warto też przepłynąć specjalnym tramwajem wodnym na wyspy Burano, Murano oraz Torcello. Ta ostatnia to główna zamieszkana wyspa wenecka. Teraz odnajdują się tutaj ruiny pierwszych zabudowań oraz słynny kamienny tron, o którym krąży wiele legend. Z kolei Murano i Burano to wyspy słynące z wyrobu tradycyjnych koronek i szkła, z którego tworzy się przepiękną biżuterię czy również naczynia. To właśnie tu należałoby zaopatrzyć się w nowatorskie weneckie pamiątki i odpocząć od zatłoczonych uliczek zabytkowego centrum miasta.

Włochy od lat przyciągają szczególną uwagę podróżników, co potwierdza przewodnik po Majorce. Już w XIX wieku podróżowanie tutaj było modne. Autentyczny rozkwit ruchu turystycznego przypada jednakże na ostatnie lata, kiedy podróże stały się po prostu mnóstwo łatwiejsze oraz coraz więcej osób ma prawo sobie na nie zezwolić. Jednym z najchętniej wybieranych miejsc spędzania urlopów są Włochy. Kraj ten ma bo do zaproponowania wszystkim przybywającym setki atrakcji. Każdy odnajdzie w nim coś dla siebie. Z pewnością zachwyceni tym państwem będą entuzjaści historii starożytnej. Znajdą tu albowiem dużo śladów dawnych kultur i zabytki pochodzące z czasów Cesarstwa Rzymskiego. Równie zachwyceni będą entuzjaści sztuki, którzy niemal w każdym zabytkowym włoskim mieście odnajdą przykłady architektury, malarstwa bądź też rzeźby renesansowej.

Dodaj komentarz