Jakim sposobem wybrać jednostkę geodezyjną?

Kto z nas w młodości nie był urzeczony dinozaurami, przeróżnego typu odkryciami archeologicznymi. Chyba niemal każdy w dzieciństwie przechodził etap chęci aby pozostać w dorosłym życiu archeologiem. Jest to dziedzina niezwykle fascynująca jednak także wybitnie ciężka. Archeologia jest powiązana z inną ciekawą gałęzią nauki o Ziemi, a mianowicie z geologią. Jeżeli chcielibyśmy na przykład dowiedzieć się czy na prowadzonej przez nas działce odnajdują się jakieś, ewentualne szczątki czy skamieniałości musielibyśmy wynająć archeologa, który z kolei zapowiedziałby, iż bez żadnego ale także należy wynająć geologa. Badania geologiczne przeprowadzane przy badaniach archeologicznych zezwalają znacznie ułatwić przybliżenie wskazanego wieku danych skamielin. Na przykład jeśli dana skamielina leżała w konkretnej formacji skalnej, która została poprzednio sklasyfikowana oraz wiadomo w ile lat temu musiała dana skała się uformować można łatwo wydedukować, iż jeśli skała ma tyle lat to leżąca w niej skamieniałość będzie też musiała posiadać przybliżony do niej wiek.

Niewątpliwie jest to o wiele przybliżone i uproszczone wyjaśnienie jednakże porządnie ilustruje jak istotne mogą być badania geologiczne dla archeologów – więcej na geolog. Teraz jeśli pragniemy wybudować dom w pierwszej kolejności powinniśmy zakupić stosowny teren do tego typu inwestycji. Najpoprawniej żeby działka nie była nadmiernie znacząca, bo zadbanie o znaczący teren pochłania znaczne ilości pieniędzy. Zbyt mała działka, z kolei może także spowodować, że nie wystarcza nam miejsca na własny ogród. Wskutek tego zaleca się by działka przeznaczona pod budowę domu miała około ośmiuset metrów kwadratowych.

Najprawidłowiej też by parcela posiadała również przyłączone wszelkie media a także miała pozwolenie budowlane, dzięki temu będziemy mogli prędko rozpocząć prace budowlane. Jednakże nim rozpoczniemy prace nad wylewaniem podłoży warto przeprowadzić badania geologiczne, dzięki jakim będziemy wiedzieli jakie warunki gruntowe panują pod powierzchnią prowadzonej przez nas działki. Pozwoli nam to dostosować szerokość ław fundamentowych, a również uniknąć prawdopodobnych akcesoryjnych kosztów połączonych z dalszą budową. Jeżeli ekspresowo oraz sprawnie położymy fundamenty dalsza budowa domu pójdzie już niezmiernie ekspresowo. W następstwie tego pamiętajmy by wykonywać badania geologiczne.

Dodaj komentarz