Jakim sposobem dbać o powieki? Pielęgnacja żeńskiej urody

Dobry makijaż oczu to najtrudniejszy z etapów kompletnej sztuki upiększania twarzy. Do jego wykonania potrzeba bowiem nie tylko wprawy, ale także odrobiny profesjonalnej wiedzy. Jeśli dobrze dostosujemy barwy i kreski do tęczówki stworzonego przez nas oka i kształtu powiek, możliwe jest osiągnięcie autentycznej metamorfozy. Właściwie zaadaptowane odcienie cieni oraz kredek optycznie otwierają oczy, zaznaczają ich barwę i bardzo dobrze ożywiają całą naszą przejrzystą twarz. Umiejętny rysunek kreski tudzież, koryguje kształt oka, a stosowna szczoteczka jest w stanie okiełznać nawet w największym stopniu niesforne rzęsy. Do oczu w kolorze niebieskim należy wybierać kolory zimne. Mogą to być róże, beże, brązy, szarości, srebrzystości oraz granaty. Tęczówka zielona bardzo dobrze współgra z odcieniem wrzosowym, purpurowym i fioletowym. Dla pokreślenia oczu zielonych należałoby zdecydować się na kredkę brązową lub ewentualnie brunatną. Piękno interesujących oczu brązowych najprawidłowiej wydobędą cienie brzoskwiniowe, oranżowe, miedziane bądź oliwkowe – nieraz jednak przyda się lifting powiek. Czaru oraz wdzięku doda grafitowa kredka. Codzienna poprawa urody to kwestia pierwszorzędna dla pań, wyjeżdżających o poranku do pracy.

Makijaż, w jakim zjawiamy się w jednostce gospodarczej, czy biurze nie powinien być nazbyt widoczny i ordynarny, a jego zadaniem jest tylko dyskretnie podkreślać atuty prowadzonej przez nas urody oraz sprytnie skrywać istniejące mankamenty natury. Najważniejszą sprawą naturalnego makijażu jest gładka cera. Skutkiem tego tak ważne jest odpowiednie dobranie podkładu do posiadanej karnacji i kolorytu skóry. W celu zatuszowania potencjalnych wyprysków lub ewentualnie cieni pod oczami, należy zastosować korektor, pomnąc by jego barwa była o odcień jaśniejsza od nałożonego fluidu. Na dzień znacznie odpowiedniej nadają się jaśniejsze cienie do powiek.

Można wybrać na przykład kolory beżowe, brzoskwiniowe, czy wrażliwe szarości. Ważne jest też okiełznanie, w szeregu przypadków niesfornych brwi. Jeśli są krzaczaste oraz gęste, można użyć bezbarwnego żelu, który uporządkuje je we właściwy sposób. Brwi delikatne i jasne należy przyciemnić nieco kredką lub cieniem do powiek. Na zakończenie tuszujemy rzęsy i nakładamy odrobinę delikatnej pomadki na usta.

Dodaj komentarz