Jakim sposobem dbać o dywan?

Jakim sposobem starać się o kobierzec? To pytanie pojawią się na ustach gospodyń pokojowych niezwyczajnie wielokrotnie. Choć kobierców w domach, z roku na rok znajdziemy coraz mniej, to pełny czas są one stosunkowo modne. Grono ludzi determinuje się na ozdobienie podłogi, pięknymi panelami z drewna czy płytkami ceramicznymi. Dywany wydają się w takim przypadku daremne, gdyż zasłoniłyby całą posadzkę. Jeżeli kwalifikujemy się na używanie dywanu, musimy pogodzić się jednocześnie z faktem, że będziemy od niego typowo dbać. W najogromniejszym stopniu podstawową i wymagającą regularnego używania formą czyszczenia dywanu, jest oczywiście odkurzanie.

Proces ten musimy wykonywać przynajmniej co 2 – 3 dni. Dywan jest albowiem siedliskiem kurzu i bakterii, jakie musimy regularnie usuwać. Na rynku znajduje się dzisiaj cała paleta, wszelakiego rodzaju odkurzaczy, jakie zrealizują za nas większość wytwórczości. W ostatnich czasach, pojawiły się w naszym kraju na półkach sklepowych, myjki parowe do dywanów. Są to umeblowania niezwykle łatwe w obsłudze oraz przynoszące względnie dobre rezultaty. Myją one dywan przy użyciu ciepłej pary wodnej, pod wysokim ciśnieniem.

Mnogość bakterii oraz drobnoustrojów, nie jest w stanie przeżyć w gorącym środowisku, dlatego myjki parowe pełnia także role dezynfekcyjne. W drogeriach oraz sklepach chemicznych, znajdziemy też mnóstwo preparatów do dywanów. Możemy wyróżnić preparaty myjące, dezynfekujące lub odświeżające. Większość niemniej jednak scala w sobie wszystkie te przymiotniki. Po naniesieniu na kobierzec, tworzą aktywną pianę, która wznosi zabrudzenia i pył ku górze.

Jeśli należymy do ludzi bardziej powolnych, możemy pozwolić sobie na okresowe mycie dywanów w profesjonalnej pralni. Pralnie, jak np. http://praniedywanow.slupsk.pl, dysponują dobre urządzenia i detergenty, które doprowadzą nasz dywan do świetnego poziomu. Chociaż opłaty są względnie wysokie, należałoby jednakże co jakiś czas zastosować lifting dywanu. Trzeba jednak pamiętać, że odkurzanie to podstawa.

Dodaj komentarz