Jak znaleźć swój styl? Wyraź siebie to właśnie dzięki okryciom

Co rano ten sam problem. Stajemy przed zwierciadłem oraz myślimy, co na siebie ubrać. Po dłuższym zastanowieniu sięgamy po te same co wczoraj i przedwczoraj dżinsy, barwny podkoszulek, sportową kamizelkę oraz lecimy do pracy. Żaden styl, żadna klasa. W pracy zazdrośnie spoglądamy na koleżankę – ta to się dopiero potrafi ubrać… Ale jak przyjrzymy się dokumentnie, widzimy, że koleżanka ma tę samą suknię, co dzień wczorajszy, jednak jakby nieco inną – no tak, ma inne dodatki. Wczoraj miała korale i pasek, a dzisiaj ma śliczną apaszkę. Poszukiwania własnego stylu musimy rozpocząć od istotnego przejrzenia swojej szafy oraz podjęcia poważnych oraz zuchwałych decyzji – co zostawiamy, a z czym musimy się rozstać.

Z pewnością jedna trzecia naszych zasobów już na nas nie pasuje, odcienie nie takie jak lubimy, fason nie ten – po co było to wybierać? Moda, styl przetwarzają się, a my stoimy w miejscu – wtedy warto uczynić jak uszyć plecaczek. Wypróbujmy w wybranej przez nas garderobie, co z czym jesteśmy w stanie połączyć, jakie akcesoria będą pasowały do naszych bluzek czy sukienek. Jeśli nie poradzimy sobie z tym zadaniem, zaprośmy przyjaciółkę, która obiektywnie nam oznajmi w czym wyglądamy poprawnie, a w czym błędnie. Programy telewizyjne, internet, kolorowe pisma wprost zalewają nas informacjami o modzie, o najnowszych trendach.

Jeżeli chcielibyśmy za wszystkimi odkrywczymi fasonami nadążyć, nie wystarczyłoby prawdopodobnie pieniędzy. Chodząc na zakupy, powinno się się zastanowić, co kupić, by pasowało do posiadanych już przez nas ubrań. Jeśli mamy kilka spódnic, kolejna dokupiona bluzka powinna bodaj do połowy nich pasować. Tym sposobem podniesiemy ilość naszych kreacji. Każda pani powinna mieć w swojej szafie szykowny kostium – stosowny na wszystkie bardziej uroczyste okazje, kilka sukienek letnich i na chłodniejsze dni, spódnice, spodnie sportowe i stylowe. Jak najbardziej do kompletu podkoszulki, bluzki, parę żakietów. Żakiety są bardzo uniwersalną częścią ubrania. Każda moda, styl uwzględniają złączenie żakietów ze spodniami, spódnicami, sukienkami. Marynarki sportowe, eleganckie są dopełnieniem dla podkoszulka i dżinsów, luksusowej spódnicy, nawet małej czarnej.

Dodaj komentarz