Jak zdobyć kredyt?

Dziś życie jest pełne niespodzianek i nieprzewidywalnych przypadków losowych. Przeciętna rodzina posiada jeden lub ewentualnie dwa kredyty oraz perfekcyjnie daje sobie rade z ich spłatą. Ale wystarczy by rodzina wzięła dodatkowy kredyt, telewizor na raty, pralkę, oraz już zaczynają się kłopoty ze spłatą.

W dzisiejszych czasach jednak i z tym jesteśmy w stanie sobie poradzić bez najmniejszego kłopotu biorąc kredyt konsolidacyjny. Kredyt konsolidacyjny pozostał stworzony przez banki po to żeby kredytobiorca mógł spłacić parę własnych kredytów biorąc w zamian jeden konsolidacyjny. Jest to w większości wypadków niezwykle korzystna oferta mająca właściwe warunki oraz niskie oprocentowanie. Przy wyborze właściwego banku i stosownej pożyczki konsolidacyjnej z dogodnymi warunkami jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet do paru tysięcy, zależy to też porządnie od wielkości poprzednich kredytów.

Niewątpliwie możemy się zastanowić nad kredytem gotówkowym, niemniej jednak w tym wypadku pieniądze otrzymujemy do ręki, a nie tak jak w przypadku konsolidacji bank spłaca nasze kredyty przelewając finanse na profesjonalne konta banków, w jakich mamy kredyt – tutaj pomoże kalkulator zdolności kredytowej. Do zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego będziemy potrzebowali tylko dwóch pism ze zdjęciem oraz zaświadczenia o zarobkach. Jedynie w wypadku dużej sumy są w stanie być wymagani żyranci.

Podstawą dla uzyskania jakiegokolwiek kredytu czy to hipotecznego, konsolidacyjnego, gotówkowego oraz każdego innego jest złożenie właściwego wniosku. Są w nim zawarte należyte dane, dzięki którym bank określa nasza idealna zdolność kredytową. Formułuje on sumę kredytu, przeznaczenie, które decyduje pośrednio o ryzyku spłaty. Definiuje źródła dochodu i formę i czas spłaty.

Przy wielkich kwotach może zawierać formę oraz źródła zabezpieczeń. Do każdego typu kredytu jest stosowny rodzaj wniosku. Do wniosku o udzielenie kredytu w zależności od statusu prawnego wnioskodawcy muszą znajdować się dokumenty stwierdzające status prawny wnioskodawcy, dokumenty uprawniające do prowadzenia działalności gospodarczej, licencje, rozmaitego typu zezwoleń. Ma obowiązek także posiadać zaświadczenie o statusie zobowiązań wobec urzędu skarbowego czy ZUS-u ze nie zalega z opłacaniem składek czy podatku.

Dodaj komentarz