Jak wszczepia się implanty stomatologiczne?

Coraz to więcej osób w swoim uzębieniu ma pewne ubytki. Jeżeli pracujemy cały czas wśród konsumentów, to takie ubytki wypada jak najszybciej uzupełniać. Nawet jeśli praca nie jest ciągle powiązana z drugą figurą, to niemniej jednak warto jest uzupełnić taki ubytek choćby dla własnego komfortu. Jest obecnie dużo sposobów na uzupełnienie uzębienia. W minionym czasie coraz to popularniejszy staje się implant.

W pewnych sytuacjach nie zdajemy sobie sprawy z tego, że to, że braki uzębienia będą ekspresowo uzupełnione, to będzie miało to wielkie znaczenie dla całej jamy ustnej. Jeżeli brak będzie tego uzębienia, to, spowoduje to w niedługim czasie do utraty następnych zębów. Na domiar tego jeżeli brak jest zębów, to będą one przesuwać się na sąsiednie oraz nastąpi zanim kości. To z tych powodów, w minionym czasie nastąpił rozwój metod, prowadzących do uzupełniania ubytków. Jednym z nich jest protetyka na implantach. Nadrzędnym założeniem jej jest przywrócenie funkcji narządów żucia poprzez przywrócenie utraconych tkanek. W Polsce jest już wiele gabinetów dentystycznych, które absorbują się implantologią, oferując implanty zębów.

Bardzo dużo w ostatnim czasie jesteśmy w stanie usłyszeć na temat implantologii. Co poniektórzy zastanawiają się czym ona się zajmuje. Jest to nic innego jak nauka, jakiej obowiązkiem jest zaopatrywanie ubytków uzębienia, za pomocą wszczepienia implantu oraz przytwierdzeniu do niego zęba, za pomocą szczególnego łącznika. Implanty stomatologiczne można stosować zarówno w wypadku braku jednego zęba, jak też i wszystkich. Również można go zastosować w sytuacji kiedy tak właściwie organizm ludzki pacjenta, nie toleruje jak najbardziej popularnej metody uzupełniania uzębienia jakim jest proteza.

Często zastanawiamy się, czy każdy może poddać się wszczepieniu implantom. Odpowiedź tutaj jest niezmiernie łatwa – nie. Tak jak w każdej innej dyscyplinie stomatologii, tak i tutaj panują pewne warunki. Przede wszystkim pacjent musi mieć zakończone 18 lat. Z jakiego powodu? Dopiero w owym czasie ma całkiem rozwiniętą tkankę kostną. Też wiek górny jest ograniczony. Nie można wszczepiać implantów pacjentom, którzy mają ukończony 65 rok życia. Poza tym osoby, które cierpią na co poniektóre choroby, nie mogą poddać się takiemu zabiegowi.

Dodaj komentarz