Jak wiele kosztują szkolenia AFF? Skoki ze spadochronem dla każdego

Wielu olśnionych skokami spadochronowymi ludzi chce, choć raz w życiu tego uskutecznić. Połowa z nich nigdy tego nie robi, bo gdzieś w wiarygodnym momencie, kontrolę przejmuje strach, który wyraża wątpliwości, czy skoki spadochronowe są pewne oraz czy na pewno podczas ich wykonywania nic się nie stanie.

Kiedy skacze się samemu, można posiadać niepewności. Kiedy natomiast decyduje się na skoki w tandemie, pełne wydarzenie jest podwójnie bezpieczne. Po pierwsze, osoba skacząca jest przytwierdzana do instruktora, który wszystko za nią robi oraz steruje całym skokiem. Po drugie, sam spadochron posiada w swojej konstrukcji kolosalną ilość ubezpieczeń. Spadochron, to tak w gruncie rzeczy dwa spadochrony, główny oraz zapasowy. Ten drugi zawsze jest składany przez specjalnie wykwalifikowaną do tego osobę, tak nazywanego układacza.

Spadochron wyposażony jest w Cyprys, komputer monitorujący parametry lotu oraz w razie potrzeby, kiedy koronny spadochron nie zostaje otwarty w dobrym momencie, otwiera ten zapasowy. Przyśpieszona Nauka Swobodnego Spadania jest inaczej nazywana jako AFF, innymi słowy Accelerated FreeFall i jest jednym ze szkoleń oferowanym przez aerokluby, jakie absorbują się skokami spadochronowymi. Jest także jednym z najpopularniejszych kursów, które można przejść, jako SkokiZielonaGora.PL – Skok ze Spadochronem. Szkoli ono w niesłychanie atrakcyjnej zręczności, mianowicie okazuje w jaki sposób zahamować spadanie, tuż po wyskoczeniu z samolotu i otworzeniu spadochronu. Nie są to skoki w tandemie, skutkiem tego uczestnik zdany jest sam na siebie i system ochronny.

Prawidłowo jest w pierwszej kolejności przejść szkolenie fundamentalne o nazwie Static Line, jakie to gwarantuje oswojenie się ze skokami samymi w sobie. Bazuje ono na odbyciu trzech, samoistnych skoków, z małej wysokości, gdzie spadochron otwiera się sam w słusznym momencie. Szkolenie AFF jest przeznaczone zwłaszcza dla osób, jakie chcą w krótkim czasie ekspresowo nauczyć się umiejętności wolnego spadania, a też tych, którzy na poważnie myślą o kontynuacji sportu.

Dodaj komentarz