Jak walczyć z upałem? Markizy pomogą

Nadciąga lato, a wraz z nim upały. Duże temperatury są wybitnie uciążliwe szczególnie dla dzieci i osób starszych. Słońce zaglądające do naszych gniazdek powoduje wzrost temperatury wewnątrz. Można tego uniknąć montując markizy w oknach. Do wyboru jest kompletna gama takich zabezpieczających żaluzji. Zewnętrzne oraz wewnętrzne, materiałowe oraz drewniane. Producenci proponują też markizy indywidualne, wytwarzane na specjalne zamówienie. Bardzo dobre na upały będą markizy zewnętrzne, jakie nie przepuszczają światła słonecznego. Niestety wówczas w mieszkaniu jest nadzwyczaj ciemno. Innymi dodatkami są markizy zaciemniające – markizy wrocław. One też nie przepuszczają światła słonecznego, niemniej jednak w mniejszym stopniu aniżeli markizy zewnętrzne. Markizy przysłaniające zrobione są z podgumowanego materiału, w związku z tym dodatkowo nie przepuszczają gorącego powietrza.

To naturalnie dzięki temu w mieszkaniu nawet w trakcie upałów jest chłodno. Materiał, z którego są one wykonane można czyścić wilgotną ściereczką. To zezwala na długie lata owocnego i rozkosznego użytkowania. Pośród dużej grupy sposobów zasłaniania okien najpopularniejszym są zasłony z materiału. Niegdyś ciężkie, w zadziwiających odcieniach czerwieni i zieleni, dziś dostępne są w przeróżnych formach. Łatwe zasłony czy fantazyjne dekoracje, nie zasłonią okna tak porządnie jak markizy materiałowe. Do wyboru jest kilka typów takich markiz. Najprostszymi są tekstylne w kasecie lub też na drążku sterowanym łańcuszkiem.

Wolno je nabyć w sklepach z firanami czy w marketach z takim asortymentem. Droższe, jednak bardziej porywające są markizy podnoszone, wykonane na specjalnych mechanizmach. Mowa tu o rzymskich, weneckich czy austriackich. Ich cena obejmuje cenę mechanizmu, a także rodzaju tkaniny, z której markizy są uszyte. Istotne jest, aby była adekwatnie wytrzymała na podnoszenie, w trakcie jakiego działa mechanizm sterujący. Poza tym linki mogą taki materiał przecierać, wobec tego dobranie jego parametrów jest kwestia priorytetową. W wypadku markiz rzymskich lub weneckich w cenie zawarta jest także tzw. robocizna, czyli usługa ich szycia.

Dodaj komentarz