Jak działa i kiedy tak właściwie skorzystać – informacje o botoksie

Jest to jedna z najbardziej popularnych metod eliminowania zmarszczek mimicznych. Polega ona na wstrzykiwaniu w wskazane miejsca twarzy niedużych dawek preparatu. Zazwyczaj jest wstrzykiwane w górne części twarzy i w okolicach ust. Polega to na tym, że na pewien czas paraliżuje mięśnie, w efekcie czego cera w tym miejscu nie marszczy się. Ma jakby zapełnić miejsce, w jakim uformowała się zmarszczka. Jest też stosowany jako napełniacz w celu zwiększenia ust.

Obecnie coraz częściej użytkuje się jad kiełbasiany. Jest to jedna z części medycyny estetycznej, botoks jest wykonywany w gabinetach lekarskich i nie wymaga znieczulenia – wypróbuj Botox Kraków. Nie powinny go stosować kobiety w ciąży, jak oraz osoby z chorobami układu nerwowego oraz sercowego, a też z chorobą mięśni. Będzie to zabieg tymczasowy i należy go regularnie powtarzać. By nie posiadać żadnych skutków ubocznych, warto chodzić do renomowanych gabinetów medycznych, w jakich zabieg zostaje wykonany przez poprawnego specjalistę.

Będzie to jeden z zazwyczaj wykorzystywanych zabiegów, a zarazem jeden z najbardziej bezpiecznych sposobów na pozbycie się zmarszczek, chociaż trzeba pamiętać, że zabieg ten nie jest trwały oraz powinien być regularnie powtarzany. W dzisiejszych czasach niezmiernie atrakcyjnym sposobem na poprawę wyglądu jest medycyna estetyczna.

Najpopularniejszy w minionych latach stał się zabieg wstrzyknięcia toksyny botulinowej.

Wykonuje się go, w celu ograniczenia uciążliwych i przeszkadzających zmarszczek mimicznych, żeby skóra na twarzy była ujędrniona oraz prosta. Botox użytkowany jest też w leczeniu zakłóceń mięśniowych, u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym. W obu wypadkach lek działa tak samo, czyli hamuje przewodnictwo nerwowo – mięśniowe, co prowadzi do całkowitego lub częściowego rozluźnienia mięśnia. Działalność botoxu inauguruje się po około 36 godzinach od wykonania zabiegu, a trwać może nawet do 3-4 miesięcy. Trzeba zaznaczyć, iż po leczeniu mogą wystąpić efekty uboczne, takie jak chwilowa bolesność mięśnia, czy ból w miejscu wstrzyknięcia. Przybierają one jednak łagodny charakter i są krótkotrwałe.

Dodaj komentarz