Jak dbać o stopy oraz dłonie?

Od wieków nie ulega wątpliwości, że masaż to najlepsza metoda rozluźniająca po ciężkim dniu. Już antyczni z lubością poddawali się zabiegom masowania swojego spiętego ciała. Masaż tajski to niesłychanie interesująca metoda pracy z ciałem nie jedynie pozwalająca się zrelaksować, jednakowoż również mająca właściwości lecznicze, bowiem poprzez różnorodnego rodzaju uciski dobroczynnie wpływa na krwioobieg.

Masaż tajski to niezwykle wyszukany i ciekawy sposób masowania odbywa się on, albowiem na podłodze, jeżeli masażysta myśli, że może wykonać go np. na stole to możemy od razu oznajmić, że nie będzie to z pewnością masaż tajski. Masaż tajski z racji wykonywanych zabiegów musi odbywać się na podłodze i w ubraniu, bo masażysta całym własnym ciałem oddziałuje na nasze i musi mieć miejsce, żeby przybierać profesjonalne pozycje.

Osoba, która decyduje się na ten rodzaj masażu ma obowiązek się liczyć z tym, że masażysta będzie wspólnie z nią przybierać rozmaite pozycje na oraz wykonywać masaż kciukami, stopami, dłońmi, kolanami, przedramionami – wypróbuj też podolog warszawa. Jest to niesłychanie intymna forma kontaktu z trenerem, któremu powierzamy swoje ciało. Trener przekręca nasze ciało ludzkie na brzuch, bok, plecy oraz do pozycji siedzącej wykonuje różne szczegóły jogi, właśnie dlatego masaż tajski nazywa się również jogą dla leniwych. Nasze ciało jest rozciągane, uciskane i przekręcane w rozmaitych pozycjach i figurach zezwala wierzono, że zezwala to uwolnić negatywną energię i modyfikuje krążenie. Cały masaż odbywa się w pewnym schemacie trener zaczyna os stóp oraz przechodzi coraz to wyżej w górę.

Niemniej jednak, jeżeli po całym ciężkim dniu najbardziej dokuczają nam np. stopy to warto spróbować tajskiego masażu stóp, jaki obejmuje także kostki, palce, podeszwy oraz łydki i uda. W połączeniu z olejkami zapachowymi, jakie na domiar tego oddziałują na nasze zmysły możemy odczuć ogarniające nas rozluźnienie oraz spokój. Masaż tego typu poprawia aktywność układu krwionośnego oraz immunologicznego. Jeżeli tylko mamy szansę skorzystania z takiego rodzaju relaksującego masażu jak masaż tajski czy też masaż stóp przy użyciu olejków aromatycznych nie wahajmy się nawet ulżyjmy swojemu obolałemu oraz przemęczonemu organizmowi oraz zafundujmy mu trochę relaksu.

Dodaj komentarz