Jak dbać o ogrzewanie w bloku?

Nie da się zakamuflować, iż jednym z najczęstszych sposobów zamieszkania w naszym kraju są lokale w gigantycznych blokach mieszkaniowych, znajdujących się na obszernych osiedlach. Tu pojawia się w głównej mierze kłopot ogrzewania. Nie trudno się domyślić, iż konieczne jest ogrzanie tak wielu pomieszczeń, możliwie jak najmniejszymi środkami pieniężnymi i przy użyciu mało trudnego sprzętu. Niestety wielu współczesnych projektantów oraz właścicieli budynków nie radzi sobie z tym kłopotem, proponując mieszkańcom lokale bez porządnego ogrzewania, skazując ich notorycznie na srogie cierpienia w czasie chłodniejszych miesięcy, a nawet całego roku.

Bloki mają to do siebie, że ogrzane przez nas miejsce zamieszkania w większości wypadków zatrzymuje ciepło, a wobec tego nie pozbywa się go na zewnątrz. Dzieje się tak jednak tylko wtedy, kiedy nie wpadnie nam do głowy pomysł otwarcia okien w celu przewietrzenia kuchni, lub ewentualnie innego pomieszczenia – wypróbuj kołnierze szyjkowe. Nieinteresującym rozwiązaniem problemu byłoby również otwieranie drzwi do poszczególnych pokoi, bowiem ciepło znajdzie wtedy pokaźniejszą powierzchnię i zwyczajnie się ulotni.

Ogrzewanie kolosalnej ilości mieszkań, które ma miejsce naturalnie we wszelkiego typu blokach, kojarzy się w wieloma negatywnymi zjawiskami. W najwyższym stopniu popularnym jest fakt, że ciepło nie zawsze dociera do takiego mieszkania, które akurat spoczywa w kwestii naszych zamiłowań. Przyczyn takiego rozwoju wypadków może być wiele, a najczęstszą z nich jest najzwyczajniej w świecie fakt istnienia wielu innych lokali, które po drodze muszą zostać ogrzane.

Sytuacja nadzwyczaj często zdarza się w gigantycznych wieżowcach. W pewnych sytuacjach dochodzi do sytuacji, w jakim miejscu na piętnastym piętrze w czasie zimy trzeba iść w szalikach oraz rękawiczkach, bowiem urządzenia grzewcze nie nadążają z przekazaniem ciepła do wyższych partii budynków. Częstym przypadkowo jest też zapowietrzenie grzejników, co również utrudnia życie lokatorom oraz użytkownikom. Należałoby zauważyć, że powietrze, jakie utrudnia ciepłej substancji dotarcie do grzejnika, to zmora pośród wielu nowoczesnych lokatorów. Z takimi wypadkami nie zawsze umieją sobie poradzić sami, co z kolei jest powodem wzywania wielu zawodowców oraz płacenia za ich usługi.

Dodaj komentarz