Jak dbać o chorego psa?

Powiada się, że pies to pierwszorzędny przyjaciel człowieka – od kiedy tak właściwie zwierzęta te ostały udomowione i od kiedy towarzyszą człowiekowi należycie w każdej chwili, właśnie tak na ogół są przez nas nazywane. Mimo to nie brakuje wyjątków, jakie nie potwierdzałyby pewnej reguły – to, iż niezmiernie w wielu przypadkach psy są dla nas niczym członek rodziny nie świadczy, że każdy traktuje je tak samo – z adekwatną odpowiedzialnością i szacunkiem. To smutne zdarzają się sytuacje, iż człowiek nie ceni drugiego życia – nie uważa, że zwierzę, a w tym wypadku pies może mieć uczucia – ma prawo czuć tak samo jak człowiek, nasycać się oraz cierpieć. Przez takich otóż to ludzi powstawać muszą obiekty takie jak schroniska dla piesków.

Chociaż są to miejsca stworzone żeby im pomóc, wszyscy wiemy, iż realia bywają trochę inne, a trafiające do schroniska dla zwierząt czy typowego schroniska dla psów czworonogi, niekoniecznie traktowane są tak jak muszą. Jedni pomagają – inni jeszcze bardziej szkodzą. Pewne jest jednakże jedno – jakiekolwiek żywe stworzenie powinno być otoczone adekwatną opieką. Niestety wielu ludzi w ogóle to nie obchodzi i twierdzą, iż pies lub poradzi sobie sam, bądź po prostu nie należałoby jest w ogóle zawracać sobie głowy nim.

Decyzja o przyjęciu do grona rodziny innowacyjnego członka – czworonoga to decyzja niezmiernie kłopotliwa. Dla niektórych ludzi naturalnie nie jest to trudne, spontanicznie podejmują decyzję i zapewniają pieska do domu co jest obszernym okazem nieodpowiedzialności, bo do tego należy się adekwatnie przygotować, przynajmniej od sprawy technicznej, nie mówiąc już o teorii, innymi słowy o tym, że wypada wiedzieć co pies potrzebuje.

Wydaje się, iż nie jest to nic nadzwyczajnego – wielu ludzi ma psy, wielu ludzi się nimi opiekuje, a przecież takie słodkie stworzenia nie mogą spowodować nam wiele kłopotu – wtedy przetestuj ślepota u psa. Inni dają radę w następstwie tego my również damy – niestety jest to błędne myślenie. Posiadanie pieska i opieka nad nim to niemały kawałek chleba – jest to od czasu do czasu niesłychanie zagmatwany orzech do zgryzienia, a wszystko okazuje się, kiedy pupil znajdzie się w naszym domu na stałe.

Dodaj komentarz