Ile kosztuje utrzymanie konia?

Z pewnością jeśli mowa o wyścigach na myśl nadchodzą nam super szybkie wyścigówki, motocykle ścigacze lub auta rajdowe. Nie wypada zapomnieć o sporcie, który przewyższa wszelkie te wyżej wymienione swoim stażem. Rzecz jasna mowa o wyścigach konnych, w których jak sama nazwa podkreśla przedmiotem zmagań są konie i ich zdolność szybkiego galopu.. Sport ten stary jak świat ma wielu sympatyków na pełnym świecie, a największą renomą cieszy się na Wyspach Brytyjskich. Wyścigi konne są pasjonujące z dwóch względów oraz dla dwóch przeróżnych grup ludzi. Pierwszą z nich są bezsprzecznie osoby, jakie się ścigają, tak nazywani dżokeje.

Druga grupa to osoby powiązane, również z wyścigami jednakowoż w całkiem odmienny sposób, zajmują się zakładami bukmacherskimi. To bodajże w największym stopniu rozwinięta gałąź zainteresowania związana z wyścigami konnymi. Na wyścigach można nieźle zarobić jednak wolno również zaprzepaścić ogrom pieniędzy. Zawodowi gracze nim obstawią praktycznego konia analizują jego występy w ostatnich kilkunastu wyścigach, robiąc statystki. Zwracają także uwagę na dżokeja, stan zdrowia konia i dużo innych szczegółów. Konie zawsze budziły podziw u człowieka nie zależnie czy w sporcie lub w pracy. Zwierzęta te mają obfity potencjał, jaki możemy wykorzystać jakkolwiek jednocześnie nie należy nie pamiętać, że musimy go również szanować – potwierdza to Medycyna koni sportowych. Żeby kompetentnie dopasować stadninę, powinniśmy zacząć od podstaw a co się z tym kojarzy zakup ziemi, na której postawimy stadninę.

Jeśli jesteśmy w posiadaniu własnej ziemi pokaźniejszą część kosztów mamy z głowy, jeśli nie no to powinniśmy się przygotowywać na duże wydatki. Następną częścią jest budowa pomieszczenia, w jakim będziemy utrzymywać nasze konie, czyli stadninę. Wielkość obiektu zależy od tego ile koni zamierzamy tam trzymać. Powinniśmy się dowiedzieć w stosownej instytucji ile wynosi minimalny przydział metrażowy na jednego konia, bez tego ani rusz. Jeśli już ustalimy jakiej wielkości będzie stadnina, bierzemy się do budowy. W zarysie bezsprzecznie oprócz miejsc na konie wypada zawrzeć miejsce na pomieszczenie gospodarcze, miejsca na siano oraz prawidłowe oświetlenie i ocieplenie stadniny.

Dodaj komentarz