Gadżety dla psa do domu – legowiska i zabawki

By mieszkanie pod jednym dachem z pieskiem nie przysparzało problemów i było samą przyjemnością wystarczy przestrzegać paru prostych zasad. Większa część ras jest nadzwyczaj pojętna oraz chętnie słucha poleceń, respektuje również wszystkie narzucone nakazy. Pies powinien jeść jedynie z zakupionych z myślą o nim misek, które stoją cały czas w jednym, wyznaczonym miejscu.

Domowe sprzęty i obuwie da się ocalić przed pogryzieniem, jeśli zaopatrzy się pupila w parę zabawek oraz gryzaków. Jest to ważne zwłaszcza w owym czasie, kiedy jest się dumnym właścicielem szczeniaka, jakiemu wyżynają się zęby. Żeby zachować spokój w domu i ustanowić jasne zasady postępowania pies może spać na przystosowanym do jego pragnień legowisku czy też w kojcu.

Wyprawa do punktu sprzedaży z akcesoriami dla zwierzaków pozwoli dopasować imponujące posłanie dla psa w każdym rozmiarze. Legowiska wykonane są w większości wypadków z miękkich materiałów, odpornych na zabrudzenia i łatwych do czyszczenia. Istnieją modele otoczone gigantycznym, miękkim obramowaniem z wyciętym wejściem ułatwiającym korzystanie z niego.

Duże rasy muszą zadowolić się płaskimi legowiskami, na jakich będą zdołały wygodnie się wyciągnąć – wypróbuj również szelki dla psa. Dla małych piesków porządnym wyborem będzie posłanie w kształcie niedużej budy. Wychodząc na spacer do parku bądź pobliskiego lasu w wielu przypadkach można natknąć się na czworonoga, który jak szalony biega za piłka rzucaną mu poprzez właściciela. To popularna i pożyteczna forma zabawy z ulubieńcem.

Uczy zwierzaka posłuszeństwa, troszczy się o zachowanie przez niego prawidłowej wagi oraz kondycji i pozwala na trwałe stworzenie relacji z opiekunem. Wybierając miejsce do szaleństw z psem właściciel ma obowiązek zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Jedną z nich jest wybór terenu. Pofałdowana, pełna dziur łąka ma prawo być przyczyną istotnego nieszczęścia, kiedy biegnącemu z ogromną prędkością psu wpadnie w nią łapa.

Należy także zwrócić uwagę na to, by zabawa z ulubieńcem nie przeszkadzała korzystającym z parku innym spacerowiczom. Dotyczy to przede wszystkim sytuacji, kiedy w pobliżu są dzieci, gdyż mogą one przeszkadzać w zabawie. Pragnąc wykorzystać chwile spaceru na łatwa tresurę, warto zapakować do plecaka nieco wody dla ulubieńca oraz garść przysmaków, sprzyjających za nagrodę w razie godziwego wykonywania poleceń. Wybór piłki, za którą będzie gonił pies, także jest ważny. Powinna być ona miękka, lekka oraz dość wielkich rozmiarów. Zabezpieczy to zwierzaka przed połknięciem niewielkiego przedmiotu, pozwoli zarazem na luźne aportowanie rzucanej zabawki.

Dodaj komentarz