Fotografia ślubna – uchwyćmy optymalne sekundy życia

Młodzi ludzie zawierający związek małżeński chcą, by ten dzień był dla nich uroczysty, fenomenalny. Coraz częściej wobec tego obrzędy ślubne są inne niż wszelkie, według indywidualnych scenariuszy. W końcu, dzień ślubu powinien być dniem niepowtarzalnym. Począwszy od ślubnych kreacji, przez ceremonię zaślubin, wesele, na sesji zdjęciowej kończąc wszystko musi być wedle ich żadnego pomysłu, nieraz wychodzącego.

Niemalże, jedyną pamiątką ze ślubu i wesela jest fotografia ślubna. Dlatego nadzwyczaj istotną sprawą jest decyzja w jakim środowisku odbędzie się sesja zdjęciowa – czy w atelier, lub w plenerze, a jeżeli wybierzemy plener, to jaki? Czy zaangażujemy pospolitego fotografa, czy artystę fotografika – sporo dylematów. W szeregu przypadków zdjęcia w atelier są robione jako fotograficzna pamiątka dla rodziny, tudzież coraz częściej pozytywnie zwariowane sesje fotograficzne trafiają do albumu państwa młodych jako ich prywatna dokumentacja tego wydarzenia.

Pomimo przeróżnych nowatorskich pomysłów zaglądamy z sentymentem w przeszłość patrząc na fotografie naszych pradziadków. Fotografia weselna w sepii bądź też biało-czarna. Ma prawo to jest pomysł na podtrzymanie tradycji rodzinnej? Dobrze wykonany portret zdjęciowy powinien posiadać tzw. duszę. Fotograf po trosze powinien być psychologiem oraz badawczym obserwatorem, żeby upamiętnić ten ulotny moment ekspresji na twarzy – fotografia ślubna powinna albowiem opowiadać historię przedstawianych osób, co potwierdza fotograf ślubny Kraków. Do wykonania porządnej fotografii niebezużyteczne jest dobre światło.

Powinno być rozproszone, w związku z tym perfekcyjną porą są godziny poranne czy też popołudniowe. Jest to podstawa powodzenia. By młoda para czuła się swobodnie podczas sesji zdjęciowej, należy bez żadnego ale wybrać miejsce, jakie młodych nie krępuje i uczyni, że będą się zachowywać swobodnie. Żeby porządnie wyeksponować głównych bohaterów należy słusznie przystosować głębię ostrości, jaka zezwoli na taką ekspozycję postaci jaką chcemy osiągnąć. Fotografia ślubna ma być pamiątką na całe życie, właśnie dlatego tak ważne jest profesjonalne przygotowanie się do sesji zdjęciowej. Przez następne lata pragniemy się jakkolwiek nasycać tymi zdjęciami, przypominać sobie ten najwspanialszy moment naszego życia.

Dodaj komentarz