Fale oraz skręt – fryzura, która odmładza

Loki potrafią posiadać dużo postaci. Na gładkich, nabłyszczonych włosach, z luksusowym przedziałkiem pośrodku będą wyglądały jak u hollywoodzkiej gwiazdy. Legendarne wielbicielki tego stylu, legendarne z ekranów kin, to np. Rita Hayworth czy też Marlena Dietrich, czyli ikony sexappealu. Będzie to fryzura wymarzona na duże wyjścia oraz gale. Obecnie robi furorę w trochę zmodernizowanej postaci, mniej geometrycznej. Nieruchoma, ustalona fryzura, gdzie nie ma szans poruszyć się nawet minimalny włosek, nie jest już trendy.

Nadszedł czas na niedbałość oraz choć pozorny luz. Fale mają być jakby skonstruowane od niechcenia. W zakresie środków do stylizacji warto pamiętać, że skręty będą miały wyrazistą fakturę splotów w postaci osobnych pasm, jeśli w trakcie ich tworzenia zastosuje się suplementy rozplątujące włosy. Kształt ten podkreśli również optycznie wyrazisty kolor, należy pamiętać w następstwie tego o tym, by dbać o właściwy odcień.. Doskonale nadają się do tego kremy do stylizacji.

Perfekcyjny look nada niezbędnik jakiejkolwiek miłośniczki przyciągająca, a mianowicie suszarka z dyfuzorem. Jej walorem jest osiągnięcie efektu wygniecionych fal na większej przestrzeni znacznie prędzej, aniżeli gdyby czyniłoby się to samo palcami. Mocno skręcone loki to tylko z pozoru fryzura dla wybranych, innymi słowy posiadaczek gęstych i długich włosów – wypróbuj odmładzające fryzury dla 40 latki. Nie uzyskujemy jej również za pomocą niszczącej strukturę włosa metody naszych babek, jak trwała. Dziś jest to rezultat niesłychanie prosty do osiągnięcia, a równolegle potrafiący diametralnie zmienić nasz image, czyniąc twarz interesującą i przy tym w pełni odmienioną.

Mocno skręcone, amorkowate loki potrafią stworzyć wrażenie nieokiełznanej dzikości (w niektórych odsłonach Kate Moss) bądź też niewinnej dziewczęcości (Charlize Theron). W tym drugim wypadku jest to tzw. wizerunek cherubina. By go zdobyć potrzebujemy stosunkowo niewielkiego kładu, a to znaczy pianki do skręcania loków, suszarki i grzebienia z długimi zębami. Po nałożeniu pianki na umyte włosy, trzeba wczesać ją grzebieniem, a po pewnym czasie podsuszyć włosy suszarką. W kolejnym kroku trzeba podzielić włosy na cienkie pasma i nawinąć je na grube wałki. Zostawić do całkowitego wyschnięcia oraz gotowe, wystarczy jedynie rozplątać loki oraz na zakończenie lekko natapirować je rzadkim grzebieniem.

Dodaj komentarz