Elegancka Ustka – czeka na turystów!

Ustka jest jednym z tych nadmorskich miast, które odwiedza się chętnie i to przez cały rok. W wakacje przeważają tutaj rodziny z dziećmi, zimą i wiosną – liczni kuracjusze (w końcu to miejscowość uzdrowiskowa). Znajduje się w województwie pomorskim, niedaleko Słupska – co daje sporą ofertę do wypadów w okolice znajdujące się w pobliżu.

Będąc w Ustce, koniecznie trzeba sprawdzić jej port – to zawsze był dobry pomysł! Port w Ustce nie jest tak wielki, jak inne w tej części kraju, ale trzeba przyznać, iż cumują tu dość ciekawe jednostki. Można też pójść o krok dalej i poobserwować pracę rybaka z bliska, wybrać się na molo, czy zrobić zdjęcie przy syrenie lub usiąść w jednej z portowych restauracji.

Baza noclegów w Ustce

Jeśli chodzi o to, gdzie się zatrzymać, będąc na wakacjach w tej miejscowości: jest w czym wybierać! Nocleg Ustka to zawsze wielkie przeżycie, szczególnie jeśli uda się zarezerwować kwaterę blisko morza. Oczywiście alternatywą są też wyżej wspomniane sanatoria i uzdrowiska, ale jest to opcja zarezerwowana dla szczególnego rodzaju turystów.

Wybierając się na wczasy Ustka w sezonie, warto jednak zatroszczyć się o zarezerwowanie noclegu z wyprzedzeniem. Czekając z tym faktem na przysłowiową „ostatnią chwilę”, będzie się zmuszonym wybierać nocleg z mocno zakrojonej bazy, a nierzadko przy mniej atrakcyjnych cenach. Wiąże się to z dużą popularnością tego miasta wśród Polaków i zagranicznych gości w sezonie urlopowym, który przypada na miesiące letnie – czerwiec, lipiec, sierpień.

Dodaj komentarz