Dokąd jeździć nad jezioro i na kajaki?

Baza noclegowa proponowana nad Polskim i jeziorami jest bardzo zróżnicowana. W zasadzie nie zależy od regionu, a od pomysłowości oraz możliwości jego mieszkańców. Naturalnie jak wszędzie wolno skorzystać ze zbiorowych miejsc noclegowych takich jak hotele, motele, czy pensjonaty. Mimo to dla turysty wyjeżdżającego nad jeziora akcesoryjna atrakcją staje się nocleg, jeśli jest on w pomocnej lokalizacji oraz gwarantuje wygodne warunki. Jeziora otoczone są zwykle lasami i małymi wioseczkami, właściwie nie przylegają bezpośrednio do dużych miast.

Wobec tego również niezwykle rozwinęła się nad jeziorami agroturystyka i kwatery prywatne czy domki letniskowe. Turysta mogący skorzystać z przyjaznej, rodzinnej atmosfery oraz swobody odpoczynku nadzwyczaj entuzjastycznie korzysta z tej formy noclegu. Kwatery prywatne, to zazwyczaj bardzo blisko jezior położone domki czy też domy, z miejscem do odpoczynku na łonie natury – sprawdź spływy kajakowe śląsk. Noclegi w drewnianych domkach letniskowych bądź w gospodarstwach agroturystycznych zezwalają zapomnieć o miejskim huku i dają możliwość wyciszenia się oraz czerpania radości ze świeżego, zdrowego powietrza.

Kąpiel w jeziorze to niezastąpiona przyjemność możliwa tylko latem. Woda w jeziorze nagrzewa się stosunkowo szybko. Najprzyjemniejsza jest kąpiel w wodzie mającej ok 21o C i wtenczas, kiedy temperatura powietrza spada. Woda dłużej trzyma ciepło i kiedy powietrze jest chłodniejsze, woda wydaje się cieplejsza, aniżeli jest w rzeczywistości, wobec tego również taką popularnością cieszą się wieczorne wypady and wodę. Jeziora z powodu tego, iż nie są na ogół wodami stojącymi, nie cieszą się także zbytnią czystością. Niemniej jednak jeziora uczęszczane przez wędrowców są z reguły oczyszczane i przygotowywane do kąpieli. Kąpiel w jeziorze może być wybitnie niebezpieczna, jeziora często mają nierówne i spadziste dno.

W pewnych sytuacjach są jeziora niesłychanie płytkie oraz przez całą długość oraz szerokość, głębokość jest jednakowa. Jednakże bywa także całkowicie odwrotnie, już kilka metrów od brzegu głębokość jest tak gigantyczna, iż nie można dosięgnąć gruntu. Wobec tego również należy zachować niezwykłą ostrożność podczas kąpieli w jeziorze, albowiem może się ono okazać zdradliwe.

Dodaj komentarz