Debet hipoteczny – wybrać w euro czy w złotym?

Kredyt hipoteczny jest to szczególny rodzaj kredytu, jaki wolno uzyskać tylko i jedynie na zakup działki, która jest swojego rodzaju zastawem pod dany kredyt – obojętnie od zabezpieczenia kredytu czy innych zabezpieczeń. Kredyt hipoteczny można uzyskać nie wyłącznie na zakup domu lub lokalu mieszkalnego, wolno go też uzyskać na zakup działki, niekoniecznie pod budowę domu, nieruchomości komercyjnej typu lokal handlowy lub też każdej innej nieruchomości. Taki kredyt tym się jeszcze wyróżnia od innych, że pozostaje założona hipoteka dla danej, zakupionej po zaciągnięciu kredytu działki. Hipoteka ta będzie była aż do spłaty kompletnej kredytu wspólnie z zaległymi odsetkami oraz opłatami.

Banki które proponują kredyty hipoteczne, kierują się kilkoma czynnikami, miedzy innymi płacami kredytobiorcy, przeciętnym przychodem na głowę członka danej rodziny, branżą, w jakiej jest zatrudniony kredytobiorca, typem umowy o pracę, wysokością wkładu własnego kredytobiorcy czy również jego zadłużeniem w innych bankach oraz należytą historią kredytową każdy wzięty kredyt gotówkowy odgrywa tu miarodajną rolę – kredyt gotówkowy bez zaświadczeń 20 ofert – get-money.pl. Na wysokość opłat, jakie bank nabędzie po udzieleniu kredytu, składają się marża banku oraz bazowa stopa procentowa danego kredytu. Wolno zdobyć kredyt hipoteczny nawet na 100 procent ceny danej nieruchomości, jednakże banki od miarodajnego czasu preferują, by kredytobiorca posiadał wkład prywatny, na przykład 20 procentowy. Jest to rozstrzygnięcie idealne również dla kredytobiorcy, ponieważ kredyt z udziałem wkładu własnego może być niżej oprocentowany i udzielony ogólnie na dogodniejszych warunkach.

Jeśli nie jesteśmy pewni, która propozycja jest najkorzystniejsza dla nas z kilkunastu czy więcej banków udzielających tego rodzaju kredytów, wolno skorzystać z usług doradcy kredytowego. Taka postać znajdzie nam kredyt najtańszy czy też najbardziej odpowiadający naszym oczekiwaniom, w zamian za drobny procent od udzielonego nam kredytu. Jeżeli okaże się w trakcie spłacania kredytu hipotecznego, że mamy chwilowe trudności finansowe i kłopot z regularnym opłacaniem poszczególnych rat, można – oczywiście w porozumieniu z bankiem – zrobić sobie tak zwane wakacje kredytowe, innymi słowy zawiesić na pewien czas spłacanie rat kredytu, aż do czasu poprawienia się sytuacji pieniężnej.

Dodaj komentarz