Czy wszelkie hodowle piesków rasowych są odpowiedzialne

Ustawa o wyłącznej sprzedaży psów rasowych pochodzących z zarejestrowanych hodowli, ma na celu nie uderzenie w entuzjastów kundelków, jednakowoż o zmniejszenie ilości mieszańców z powodu niekontrolowanego rozmnażania czworonogów. To przykre, nie każdy kundelek ma szczęście trafić do miłującego domu, nieraz kończy jako pies pozostawiony samemu sobie, a jego życie jest w każdym czasie zagrożone z przeróżnych względów. Ile razy w telewizji oglądaliśmy reportaże o porzuconych, zrozpaczonych psach, jakich życie jest jednym okazałym cierpieniem. Ubóstwiając psy, nie wolno na to patrzeć bez emocji. O pieska należy zadbać – by dowiedzieć się znacznie więcej wpadnij na http://www.szkola-doberman.pl/szkolenie-psow/szkolenie-szczeniat/kiedy-zaczac-szkolic-psa-szczeniaka-i-od-czego-zaczac/. Jeśli człowiek, jako kwintesencja rozumna ma oddziaływanie na ograniczenie takiego rozmnażania, powinien uczynić wszystko co w jego mocy, by temu zapobiegać.

W hodowlach, psy rozmnażane są wprawnie, a nowi posiadacze w większości wypadków starannie wybierani przez hodowców. Nie ma co ukrywać, że kluczowym zamierzeniem części hodowli psów rasowych jest prędki zarobek. Bez trudu wolno odkryć w internecie ogłoszenia o sprzedaży suki hodowlanej, obojętnie jakiej rasy, w wieku 3 – 4 lata. Ze zdjęcia spoglądają na nas smutne oczy, serce się kraje, jak człowiek rozważy, że ktoś tego czworonoga miał przez kilka lat tylko po to, żeby zapewnić sobie kilka miotów szczeniąt oraz porządne pieniądze, a dzisiaj ta suczka, która dała mu przychód, ma obowiązek iść do innego domu, do innego właściciela, bo już swoje zrobiła oraz jest niepotrzebna.

W tego typu hodowlach, suczki są traktowane podmiotowo, przeważnie ich organizmy są wyniszczone licznymi ciążami, a przed kolejnym właścicielem długa droga, by doprowadzić ich zdrowie do trafnego stanu. Na szczęście, większa część hodowli rozpatruje swoją pracę jako misję przedłużenia rasy, rodzice przyszłych szczeniąt są troskliwie dobierani, nie może być mowy o kojarzeniu zwierząt spokrewnionych, a te, które swoją rolę spełniły, mają zapewnioną szczęśliwą emeryturę do końca życia. Wynika z tego, że i hodowle bywają o wiele bardziej bądź mniej odpowiedzialne. Niestety, związek kynologiczny właściwie nie jest zainteresowany kontrolami hodowli, choć powinien taką funkcję spełniać. Także telewizja w szeregu przypadków pokazywała, w jakich odrażających warunkach żyją psy rasowe, rozmnażane w ogromnych ilościach w celu prędkiego zysku.

Dodaj komentarz