Apartament to znacznie więcej niż lokal mieszkalny

Minęły czasy zamków budowanych na samotnej skale, wijących się podjazdów, zwodzonych mostów, nieosiągalnych twierdz. Dzisiaj mamy inne twierdze, nie mniej okazałe, nie mniej ekskluzywne, jakkolwiek bardziej nowoczesne – to apartamentowce. O ile twierdze były synonimem czegoś wymagającego podboju i zdobycia, w szeregu przypadków zdobycia okupionego śmiertelną ofiarą, o tyle apartamenty są bardziej dostępne i nie żądają ofiar z ludzi, są o wiele bardziej humanitarne.

Jednak ich dostępność nie jest bez cenny: nieprzeciętność była zawsze w cenie, a już na pewno nieprzeciętność na rynku działki, a tak jest z mieszkaniami: wyróżnia je dbałość o każdy architektoniczny szczegół, wizualnie są spadkobiercami perfekcyjnych europejskich tradycji architektonicznych. Apartamenty to o wiele więcej niż dom, aniżeli osiedle mieszkaniowe, aniżeli blok – apartamenty mają indywidualność, prywatny rozpoznawalny charakter za kształt jakiego ponoszą odpowiedzialność perfekcyjne biura architektoniczne oraz najbardziej rozpoznawalni architekci.

Nazwisko architekta wystarczy za kompletną reklamę apartamentowca. Pewne pojęcia nigdy nie wyjdą z użycia – to nie kwestia mody, a opisywanych przez nie zjawisk: jesteśmy prawidłowo osłuchani z prestiżem lub luksusem, i potrafimy niezawodnie wyznaczyć, do czego się odnoszą. Jeżeli WillaAnna.PL – leśniczówka szklarska poręba skojarzymy z prestiżem i luksusem to skojarzymy trafnie: zaprojektowane nie tylko po to, żeby w nich zamieszkać, lecz także po to, żeby się miały wyróżniać wizualnie. Apartamenty kochają uwodzić oraz robią to skutecznie, uwodzą nawet tych, którzy na ich zakup lub też najem nie mogą sobie pozwolić.

Każdy entuzjasta nowoczesnej architektury nie przejdzie obojętnie obok apartamentowca, jaki wyglądem przyćmiewa inne budowle architektoniczne w swoim otoczeniu. Tak jak apartamenty to specyficzne bryły oraz mieszkania, tak także specyficznych ściągają mieszkańców, oraz nie zawsze muszą być oni miłośnikami czy też znawcami należytej architektury. Apartamenty przeznaczone są dla ludzi majętnych, po największej części pochodzących ze świata biznesu, jednakowoż nie jedynie, a w następstwie tego dla ludzi o wysokim społecznym statusie oraz prestiżowych zawodach. Apartament uwydatnia i wzmacnia zarazem już zdobyty status i prestiż jego lokatora.

Dodaj komentarz